recenzja książki

„LUDZIE POTRAFIĄ LATAĆ”

Antologia radosnych opowiadań

To zbiór dziesięciu opowiadań napisanych przez naszych polskich pisarzy, których znam z innych książek.
Po kolei : Agnieszka Lingas-Łoniewska, Małgorzata Warda, Alicja Sinicka, Magdalena Knedler, Anna Szafrańska, Anna Kasiuk, Jolanta Kosowska, Daniel Koziarski, Daniel Radziejewski, Rafał Cichowski.
Książkę można łatwo sklasyfikować do kategorii literatura obyczajowa.
Reklamuje ją hasło „Czytajcie radosne książki! Bo kto się śmieje – ten żyje dłużej”. Zgadam się z tym stwierdzeniem w stu procentach, tyle, że dla mnie nie było tutaj tak bardzo wesoło.
Owszem opowiadania czyta się szybko, jedne są bardziej ciekawe a inne mniej. Każda historia napisana przez inną osobę, więc styl, język i klimat jest typowy dla danego autora.
Dużo emocji i prozy życia. Autorzy ukazali naszą rzeczywistość, historie, które mogły się wydarzyć.Ludzie są prawdziwi, ze swoimi wadami, wątpliwościami i uczuciami.
Mamy tu zdradę, kłopoty z pracą, walkę z otyłością, miłość, przyjaźń, klątwę, nałogowe granie w gry na komputerze.
Najbardziej spodobało mi się ostatnie tytułowe opowiadanie „Ludzie potrafią latać” oraz „Plecak”.
W obu opowiadaniach mamy niebanalny pomysł, świetną fabułę, prosty i czytelny styl, język. Historie wciągają szybciutki i nagle okazuje się, że już koniec. Czuję niedosyt 🙂
Ważny cytat :
„Mój tata jest bohaterem- Gra w grę zwaną życiem na najtrudniejszym poziomie”. To zdanie utkwiło mi s głowie – jest cudowne 🙂
Tytuł „LUDZIE POTRAFIĄ LATAĆ”
Autor  Agnieszka Lingas-Łoniewska, Małgorzata Warda, Alicja Sinicka, Magdalena Knedler, Anna Szafrańska, Anna Kasiuk, Jolanta Kosowska, Daniel Koziarski, Daniel Radziejewski, Rafał Cichowski.
Wydawnictwo NOVAE RES
Liczba stron 331
Egzemplarz recenzencki od Wydawnictwo NOVAE RES

Jestem kobietą, matką i opiekunką cudownego labradora zabranego ze schroniska. Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 300 książek. Zawodowo jestem mgr. ekonomii, który po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Od kilku lat prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz