recenzja książki

„AMULET” ROMA J.FISZER

Polska powieść z gatunku literatura obyczajowa, romans.Nie czytałam jeszcze książek tejże autorki.

Prosta historia, język i styl.
Czyta się lekko, szybko jednak równie szybko się o niej zapomina.
Przyznam, że nie porwała mnie i zupełnie nie potrafiłam wskoczyć w klimat.
Wykreowany świat był bardzo infantylny i nudny zwyczajnie.Niczym mnie nie zaskoczył i nic nie wniósł.

Na plus zasługuje pięknie ukazana Zatoka Pucka oraz nasze cudowne Tatry.

Oto Marta i historia jej życia, jej miłości.
Kobieta ma przyjaciółkę Renię, z którą razem ukończyły studia z zarządzania w Akademii Morskiej.
Pracuje w korporacji, ściśle przestrzega procedur i regulaminów. Szybko zostaje szefową zespołu kontroli jakości dokumentacji projektowej oprogramowania.Na jednej z imprez firmowych poznaje przystojnego Marka, którego firma ma również imprezę firmową w sali obok.
Mężczyzna ujął ją szarmanckością i łatwością prowadzenia rozmowy. Dobrze tańczył i był zaradny, wciąż miał nowe pomysły i sypał komplementami.
Spodobali się sobie i zaczęli się spotykać. Ich uczucie przybierało na sile z każdym dniem, nic więc dziwnego, że Marek oświadczył się Marcie, a ta się zgodziła.On już planował ślub, wesele, wczasy, samochód, większe mieszkanie i własny biznes.
Już na drugi dzień po nocy poślubnej czekając na romantyczne wyznanie Marta dowiaduje się, że mąż ma dla niej cudowną wiadomość – prawdziwą niespodziankę. Jest zachwycona, tak bardzo chciała kochać i być kochaną i oto stało się. Okazuje się, że tą niespodzianką jest wiadomość, iż bank wyraził zgodę na ich kredyt na otworzenie restauracji. Nic dziwnego, że emocje opadły i kobieta nie może się nadziwić perfidności męża.Tym bardziej, że okazało się, iż on sam wypełnił wniosek kredytowy i podrobił jej podpis.
Kobieta zdała sobie sprawę, że mąż jest jej obcy, jest oszustem, cwaniakiem i manipulantem.
To ogromne i gorzkie rozczarowanie.

Co z tego wyniknie ? Przeczytajcie, a dowiecie się.

Książka na wakacje, gdy chcemy odpocząć i zrelaksować się.

 

Tytuł „Amulet”
Autor Roma J. Fiszer
Liczba stron 400
Wydawnictwo Edipresse Książki
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA EDIPRESSE

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz