recenzja książki

„ARSENE LUPINE. DŻENTELMEN WŁAMYWACZ” MOURICE LEBLANC

Któż nie zna tego przystojnego i niezwykle bystrego włamywacza z klasą, który okrada bogatych i złych ludzi.

Wręcz niewiarygodne jest, że autor napisał tę powieść ponad sto lat temu, w 1907 roku.
Cały czas prawdy w niej zawarte są aktualne, a to co ludzkie jest niezmienne. Ludzka chciwość, zazdrość i chęć bycia obrzydliwie bogatym nie zniknęła.
Mając wiele pieniędzy można stać się bezkarnym i to niestety jest bardzo niebezpieczne. Poczucie bycia panem świata niesie z sobą wiele polus. Gdy można kupić wszystko zagrożeniem może być już tylko ktoś, kto w bardzo tajemniczy sposób pozbawi nas bogactwa.

Powieść ta to zbiór opowiadań o największym włamywaczu we Francji. Lektura została pięknie wydana i jest ciągiem niesamowitych przygód Arsene. Autor ma rewelacyjne pióro i bardzo plastyczny język. Dzięki czemu bez problemu możemy razem z naszym bohaterem podróżować razem z nim oraz widzieć, słyszeć i doświadczać tego co on. Wykreowany bohater jest bardzo wyrazisty, a to co przeżywa tak bardzo ludzkie. Nieuchwytny i niezwykle inteligentny staje się postrachem dla bogaczy.

Bardzo polubiłam naszego bohatera i jestem pełna podziwu dla jego złodziejskiego kunsztu.

Genialny styl i klimat, który daje nam aurę tajemniczości, niepewności i magii.
Lektura mnie pochłonęła i przeczytałam ją w jeden wieczór.

Kim jest tajemniczy i zuchwały Arsene Lupin ?

Dzięki tej lekturze poznamy go dość dobrze. Ujrzymy jego młodość i jego przeszłość. Będziemy śledzić jego początki, rozwój i pełen rozkwit jako dżentelmena włamywacza, którego ściga policja nie tylko we Francji. Dowiemy się dlaczego wkroczył na drogę okradania bogatych i nikczemnych ludzi.

Przyznać trzeba, że autor bardzo umiejętnie ukazał nam mężczyznę, który pomimo, iż czyni źle wzbudza naszą aprobatę. Jego przebieranki, spektakularne akcje, aresztowania i ucieczki dają nam możliwość przeżycia wielu rewelacyjnych przygód.

Świetna lektura, która gwarantuje dobry czas z dobra książką.

P O L E C A M 🙂

 

Tytuł „Arsene Lupin. Dżentelmen włamywacz”

Autor Maurice Leblanc

Tłumaczenie Elżbieta Derelkowska

Liczba stron 320

Wydawnictwo Zysk i S-ka

https://sklep.zysk.com.pl/arsene-lupin-dzentelmen-wlamywacz.html
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA ZYSK I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz