Cytaty z książek,  debiut literacki

„ASEKSUALNOŚĆ” ANNA NIEMCZYK

Książka ważna uważam, ze względu na poruszany temat.
Aseksualni to ludzie, którzy nie odczuwają pożądania, nie potrzebują zbliżeń, nie myślą o sekcie. Dziwne? hmm niekoniecznie.

W czasach ówczesnych, gdzie seksualność obu płci emanuje na każdym kroku poprzez ogromnej ilości reklam z podtekstami seksualnymi wydaje się, że każdy w każdym momencie myśli o seksie.

Wiemy przecież , że seks jest naturalnym i ważnym elementem życia człowieka, ale czy dla wszystkich jest on równie ważny ?
Jak się okazuje nie dla wszystkich jest tak istotny.
Aseksualność spełnia kryteria pozwalające na sklasyfikowanie jej jako odrębnej orientacji seksualnej. – Brak pociągu seksualnego do jakiejkolwiek płci najczęściej pojawia się już we wczesnej młodości i nie wynika z awersyjnych doświadczeń seksualnych ani innych traum. Ma charakter stały i nie zmienia się w zależności od okoliczności. 
Aseksualnoość istniała od dawna, tak samo jak homoseksualizm czy biseksualizm. Jednak dopiero od niedawna mówi się o tym i edukuje.
David Jay to założyciel stowarzyszenia AVEN, która skupia osoby aseksualne w wielu krajach na całym świecie, również w Polsce.
Na forum AVEN można podzielić się swoimi myślami, wątpliwościami, spostrzeżeniami i tym co się przeżyło. Z założenia AVEN ma wspierać i edukować.
Na stronach książki przeczytamy zwierzenia kilku osób, które należą do „czwartej orientacji”.
Jasno widać, z czym muszą się liczyć każdego dnia. Osoby te nie mają problemu z akceptacją siebie, nie czują się gorsze czy mniej wartościowe.
Autorka przekonuje nas, że Aseksualność nie jest zaburzeniem seksualnym, ponieważ osoba aseksualna czuje się dobrze ze swoim brakiem zainteresowania erotyką.
Osoby te mają problem z tolerancją, ponieważ dla wielu ludzi ktoś kto jest „inny” jest zły, bądź chory. Dlatego zamiast zaakceptować doradzają , aby pójść się leczyć.
Naturalnym wydaje się, że w takiej sytuacji asy czują się zagubione i bezsilne. Boją się przyznać nawet przed najbliższymi jacy są naprawdę.
Przez całe lata, nawet przez całe życie ukrywają to kim są. Boją się drwin, wykluczenia i braku zrozumienia. Dlatego w większości nic nikomu nie mówią.

Jak wyglądają relacje i związki osób aseksualnych ? Czy może być szczęśliwy związek bez seksu ?

Jestem przekonana, tak samo jak autorka książki, że osoby aseksualne potrafią kochać tak samo mocno, jak osoby seksualne. 
Ich miłość jednak nie ma przełożenia na potrzebę współżycia.

Warto przeczytać tę pozycję.

Cytaty :
„Skąd możesz wiedzieć, skoro jeszcze nie próbowałeś? O Boże! … A nie jesteś przypadkiem gejem?
Byłeś u psychologa? A może masz depresję …

Nie martw się – na pewno spotkasz jeszcze tę właściwą osobę …
Sprawdziłaś hormony?
A to nie menopauza ?
Nie byłaś molestowana w dzieciństwie …? Może nie pamiętasz?
Pewnie nikt cię jeszcze nigdy dobrze nie wyruchał …”.
Tytuł „Aseksualność”
Autor Anna Niemczyk
Wydawnictwo Novae Res
Liczba stron 282
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz