
„BĄDŹ ZE MNĄ SZCZĘŚLIWA” IWONA SOBOLEWSKA
Powieść z gatunku : polska literatura obyczajowa, romans.
Ja bym ją umieściła w literaturze młodzieżowej.
Jest to ostatnia powieść autorki, której premiera miała miejsce 17 czerwca br.
Świetna fabuła, bardzo przemyślane postacie i wydarzenia.
Ciekawy i bardzo lekki język oraz styl. Tej książki się nie czyta, ona po prostu wchłania nas w swój świat i wypuści dopiero, gdy zobaczymy ostatnią kropkę. Rewelacyjnie mi się ją czytało.
Pomimo ważnych i poważnych tematów przeczytała ją błyskawicznie.
Nasza główna bohaterka to Anka.
Uczy się w liceum, a po zajęciach chodzi na boks, który stał się dla niej odskocznią od codzienności i odreagowaniem emocji jakie w niej są.
Wydaje się normalną, przeciętną nastolatka, która jest śmiałą, wygadana a czasem i chamska.Jednak nic bardziej mylnego. Dziewczyna nosi w sercu ogromne poczucie winy, z którym nie potrafi sobie poradzić. Jest zagubiona i
Jej ukochany starszy brat Antek, którego tak bardzo kochała i który był jej najlepszym przyjacielem zginął w wypadku.
Dziewczyna pisze do niego listy, bo dzięki temu czuje, że cały czas ma z nim łączność.
Nieoczekiwanie po sześciu latach do miasteczka wraca Igor, który zaczyna chodzić do tego samego liceum co Anka.
On nie zapomniał dziewczyny ze swego dzieciństwa z którą łączyło go coś cudownego.
Pamięta też doskonale brata Anki, bo ten był również jego przyjacielem.
Bardzo chce znów zbliżyć się do dziewczyny i pomóc jej zmierzyć się z jej lękami i atakami paniki.
Wie, że ona jest dla niego ważna.
Czy przyjaźń Igora i Anki przetrwała próbę czasu ? Czy może zmieni się w coś innego ?
Naturalnym jest, że młodzi spotykają się znów w szkole.
Jednak żadne z nich nie jest już tą sama osobą co kilka lat temu.
Dojrzewają i mimo swego wieku mają bardzo trudną przeszłość.
Czy mimo wszystko będą szczęśliwi ? Czy tych dwoje połączy los i będą parą ?
Przyznam, że od samego początku polubiłam Ankę i Igora i kibicowałam im chcąc, aby byli razem i aby byli szczęśliwi.
Mamy tutaj traumatyczne przeżycia, śmierć bliskiej osoby, ból, poczucie winy, samotność.
Jest też miłość i nadzieja na lepsze jutro.
To bardzo piękna i pouczająca historia, którą warto przeczytać.
Tytuł „Bądź ze mną szczęśliwa”
Autor Iwona Sobolewska
Liczba stron 303
Wydawnictwo Dragon
http://wydawnictwo-dragon.pl/product/1537
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA DRAGON
Ostatnia Strona
Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 150 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale też konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

"INNI MAJĄ LEPIEJ" KRYSTYNA MIREK

"TRANSSUMA" ROMAN RAZORBAK
Zobacz również

„DZIEWCZYNA BEZ MAKIJAŻU” Zuzanna Arczyńska
17 grudnia, 2019
„FOSFORESCENCJA” JULIA BAIRD
30 czerwca, 2022