recenzja książki

„BĘDZIESZ TEGO ŻAŁOWAĆ” ALICJA SINICKA

Przyznam, że znam już pióro autorki i sądziłam, że wiem czego można się spodziewać.

Myliłam się, jak cudownie 🙂

Otrzymałam świetną zagadkę z mega pouczającym morałem.

Bardzo ciekawy thriller psychologiczny z nutą kryminału.

Świetny pomysł na książkę. Bardzo przemyślana i dopracowana fabuła. Wyczekiwałam jakie będzie zakończenie.
Było tajemniczo i intrygująco. Niby wszystko było normalne, niby nic się takiego nie działo, jednak cały czas czytając czułam niepokój.

Prosty i czytelny język oraz styl spowodował, że bez problemu wskoczyłam w wykreowany świat już po pierwszych linijkach powieści.
Lekturę tę przeczytałam w niecałe trzy godziny, musiałam na raz 🙂

Nasza główna bohaterka to Iga. Młoda kobieta, która pracuje w firmie konsultingowej.

Od pewnego czasu nie czuje się bezpiecznie w swoim świecie, swoim mieszkaniu .Ma wrażenie, że jest cały czas obserwowana i osaczona przez swojego byłego partnera Marcela. Żyje w ciągłym stresie i niepokoju. Czuje się jakby była w pułapce. Postanawia zamieszkać na nowym osiedlu „Osiedlu Marzeń”. Tutaj są wysokie mury, nowoczesne systemy zabezpieczeń i ludzie, którzy tak jak ona pragną spokoju.

To hermetyczne środowisko, jasne zasady wydają się jej naturalne i budzą jej zaufanie oraz nadzieję na pozbycie się ciągłego strachu. Gdy decyduje się wreszcie tam zamieszkać ma nadzieję na odzyskanie spokoju i poczucia bezpieczeństwa.

Jednak dość szybko zaczyna dostrzegać rzeczy dziwne, które tutaj się dzieją. Jej czujność wzrasta, gdy widzi, że ludzie tutaj mieszkający są wycofani i bardzo sztywno trzymający się panujących tu reguł. Chłopak z którym zamieszka Adrian wręcz obsesyjnie trzyma się zasady trzech punktów.

Tajemnica pierwszego piętra i pokoi, które się tam znajdują pomału staje się wyjaśniona.

Jednak jakim kosztem ?

Czy Iga faktycznie jest bezpieczna ?

Tak, przeczytawszy całość miałam skojarzenie z inną znaną mi historią przedstawioną w bardzo znanym filmie.

 

Tytuł „Będziesz tego żałować”
Cykl „Uwikłane”, tom1

Autor Alicja Sinicka

Liczba stron 360

Wydawnictwo Kobiece

http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/bedziesz-tego-zalowac-uwiklane-tom-1/
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA KOBIECEGO

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz