recenzja książki

„BEZ PLANU B” WIOLETTA PIASECKA

Autorka od lat pisze książki dla dzieci.

Niedawno zadebiutowała swoją pierwszą książką dla starszych czytelników pt. Przyjdzie pogoda na miłość.

Ta powieść jest drugą książką skierowaną do dorosłych. Uważam, że równie udaną co pierwsza.

Ciekawy temat, realistyczni bohaterowie i ich losy.

Niezwykle plastyczny język, który pozwala nam już od pierwszych linijek wskoczyć w wykreowaną historię i razem z naszymi bohaterami przeżywać to co oni. Widzimy, słyszymy i czujemy to co oni. Mamy dylematy i rozterki.
Lekkie pióro i świetny styl powoduje, że powieść wciąga nas w swój świat i trzyma w zaciekawieniu do samego końca. Powieść czyta się szybko, lekko. Przeczytałam w jeden wieczór, musiałam 🙂

Ewa i Renata to dwie główne bohaterki.

Ewa jest młodą kobietą, ma trzydzieści cztery lata i mieszka w Gdańsku. Pracuje w korporacji i jest spełniona zawodowo. Jako pani dyrektor do spraw marketingu i sprzedaży czuje się cudownie. Nie ma czasu dla siebie i nie myśli o rodzinie. Bycie singielką bardzo jej odpowiada. Zupełnie daje się pochłonąć obowiązkom zawodowym, które całkowicie nią zawładnęły.

Renata jest spełnioną matką oraz żoną. Ma kochającego synka Michała i męża. Piotra Jednak czegoś w jej życiu brakuje. Może podziwu, uznania i pochwał ?

Te dwie kobiety kiedyś łączyła przyjaźń. Poznały się na studiach i przez długi czas były dla siebie bardzo ważne. Jednak ich wspólna droga przyjaźni się zakończyła, gdy zaczęły razem pracować

Renata jest ciągle zazdrosna o karierę jaką robi Ewa. Pomimo, że ta pomogła jej w zdobyciu pracy i teraz pracują razem. Jest w zespole Ewy i jest jej podległą. Kobieta nie potrafi się pogodzić, że jest tą gorszą. Zaczyna w pracy intrygi i nastawia pracowników przeciw Ewie. Gdy w firmie zmienia się prezes i dochodzi do zwolnień, to właśnie Renata otrzymuje awans, a Ewa musi się sama zwolnić lub zostanie zwolniona dyscyplinarnie.

Jak sobie poradzi teraz Ewa, dla której przez ostatnie lata liczyła się tylko praca ?

A co dalej wydarzy się w życiu Renaty ?
Ja już wiem i zapewniam, że warto poznać dalsze losy naszych bohaterek.

Autorka poruszyła w powieści ważne kwestie jak układy w pracy, zazdrość, wykorzystywanie pracowników. Mamy tu również nadzieję na powodzenie w zaczęciu wszystkiego od nowa i walkę o siebie.
Pomimo swej lekkości pióra to mądra i ważna lektura.

Świetna książka na wieczór.

Gdy mamy gorszy dzień wręcz idealna.

P O L E C A M 🙂

 

Tytuł „Bez planu B”

Autor Wioletta Piasecka

Liczba stron 384

Wydawnictwo Szara Godzina

http://www.szaragodzina.pl/ksiazki/nowosci/ksiazka/139.html
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA SZARA GODZINA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz