Białe Róże - recenzja książki
Cytaty z książek,  recenzja książki

„BIAŁE RÓŻE PETERSBURGA” Joanna JAX

„Dzisiaj, jutro, zawsze”.

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i już wiem, że koniecznie będę musiała nadrobić zaległości i przeczytać poprzednie książki.

Świetna powieść historyczna z jakże skrupulatnie ukazanymi wydarzeniami politycznymi, obyczajami i tamtejszym postrzeganiem świata.
Początek XX wieku Petersburg i carska Rosja . Na tle tak ważnych wydarzeń politycznych jakie miały wtedy miejsce w Rosji – rewolucja październikowa, poznajemy miłość niemożliwą – taką, która nie powinna się nigdy zdarzyć bo nie czas teraz na nią ani nie dla tych dwojga.

On Aleksander Fiodorowicz Oboleński – to przystojny, młody mężczyzna, który był długo wyczekiwanym synem i został uznany dzieckiem cudu.
Lada moment ma się oświadczyć pięknej damie. Jest dobrze wychowanym, bogatym arystokratą, który został uznany za super partię. Ma zacięcie i jest uparty, dlatego sprawdza się w wojsku…

W momencie gdy go poznajemy zostaje zamordowany jego ojciec i musi zaopiekować się matką i siostrą.

Ona Elena Siergiejewna Woronin (Lena) – młoda, piękna kobieta, bardzo zaradna i pracowita. Jest kwiaciarką, która pracuje u starego Dwerkina, którego traktuje jak ojca. Po śmierci matki opiekuje się młodszym bratem. Nie chce mieć nic wspólnego z ojcem pijakiem, który ich bił. Jej życie to ciągła walka właściwie każdego dnia o to aby mieć co zjeść i mieć dach nad głową. Nie miała łatwego życia, a dzieciństwo usłane było biedą i lękiem.

On Iwan Kamieński – buntownik, który chce obalić cara i wywołać rewolucję. Zakochany w pięknej dziewczynie, która odrzuca jego uczucie. Mimo to postanawia czuwać nad nią i opiekować się nią.
Ona Anna Pawłowna Golicyna – zubożała arystokratka. Piękna, mądra, ale ojciec wariat. Poszczęściło się jej ponieważ zainteresował się nią mężczyzna, który jest najlepszą partią w Petersburgu.
Budzi powszechne zdziwienie ponieważ Interesuje się automobilami i uwielbia nimi jeździć, z czasem nauczy się nimi kierować.

Tak wiele ich dzieli, żyją w zupełnie innych światach, mają inne statusy społeczne, inne wartości i zasady – jednak Los plącze ich życiowe ścieżki. Może ma w tym jakiś cel?

Pięknie i niesamowicie plastycznie ukazany ówczesny świat. Zachwycił mnie język i styl.
Dużo wzruszeń i emocji. Jest miłość, zdrada, zazdrość, intrygi.
Na uczucia nie ma rady – nie można im nakazać aby zniknęły.

 

Białe Róże - recenzja książkiPiękne cytaty z książki:

„Miłość jest najważniejsza”
„Dobro to siła, za złem zawsze kryje się słabość”,
„Najgorsza jest niepewność. To ona sprawia, że zachowujesz się dziwnie i wyglądasz na nieszczęśliwego”
„Jeśli będziesz mnie kochał, ja także będę patrzyła w przyszłość, z szeroko otwartymi oczami i bez lęku”
„Masz rację, jedynie śmierć definitywnie odbiera nadzieje”

Zapraszam WAS na niesamowitą ucztę pełną emocji, wzruszeń i wiary.
Mam nadzieję, że będzie ciąg dalszy … będę czekać 🙂


Tytuł „Białe róże Petersburga”
Autor Joanna JAX
Wydawnictwo Videograf
Liczba stron 478
https://videograf.pl/pl/p/Biale-roze-z-Petersburga/2414
Egzemplarz recenzencki od Joanna Jax.

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz