Cytaty z książek,  recenzja książki

„BIBLIOTEKA O PÓŁNOCY” MATT HAIG

WOW !

Ależ to była niewiarygodnie magiczna, szalona, mądra i wzruszająca powieść.

To podróż po życie, którego nie było, po sytuacje, które nie miały miejsca bo zdecydowaliśmy inaczej.

Wizja nieograniczonych możliwości, jakie otrzymujemy od życia i tylko od naszej decyzji zależy co się wydarzy.

Genialny i jakże oryginalny pomysł, przemyślana i dopracowana fabuła. Cudowny język i styl, niesamowita wrażliwość autora. Nasza bohaterka tak bardzo namacalna, ludzka, prawdziwa. Jej wątpliwości, rozterki, żale są tak dobrze nam znane.

Biblioteka o Północy jest tutaj miejscem między życiem a śmiercią.
Ci którzy nie chcą już żyć, ale jeszcze nie umarli mogą tutaj pobyć, aby zobaczyć jak mogłoby wyglądać ich życie.

Czasem każdy z nas zastanawia się co by się stało, gdyby podjął inna decyzję, gdyby postąpił inaczej. To niezwykle intrygujące.

Nasza główna bohaterka to Nora Seed.
Niespełniona pływaczka, muzyczka, filozofka, małżonka, podróżniczka, Gla-cjo-loż-ka, osoba szczęśliwa, kochana i właścicielka kota. Kobieta, którą mogę być ja i Ty i każda z nas.
Nora cierpi na depresję, ma lęki i utraciła sens życia. Nie lubi swojej pracy i czuje się bardzo samotna. Jest niezadowolona z podjętych w życiu decyzji i tego, że nie poszła za głosem serca, a przecież miała talent muzyczny i świetnie pływała. W wieku trzydziestu pięciu lat postanawia zakończyć swoje żałosne życie i popełnić samobójstwo.

Co z tego wyniknie ? Ja już wiem 🙂

Zapewniam WAS, że będziecie zaskoczeni.

Dużo tutaj emocji, wzruszeń i poruszeń.
Jest to bardzo mądra, refleksyjna powieść, dająca do myślenia.

Warto zastanowić się nad swoim życiem, czy jest ono dobre, czy my jesteśmy w nim szczęśliwi.

Może warto przypomnieć sobie co nas cieszy, o czym marzyliśmy, gdy byliśmy młodzi.

Te pytania i te odpowiedzi są ważne. Ważne dla NAS, abyśmy przeżyli to swoje życie żyjąc naprawdę i będąc szczęśliwymi.

Ciekawa jestem jak bardzo gruba jest Twoja „Księga Żalów”, i wiesz co ? póki żyjesz , to masz jeszcze czas, aby tych żali było jak naj mniej 🙂

ABSOLUTNIE tę pozycję powinien przeczytać KAŻDY 🙂

Ważne cytaty :
„Nigdy nie będę tymi wszystkimi ludźmi, którymi chcę być i nie przeżyję tych żyć, które chciałabym przeżyć. Nigdy nie nauczę się tych wszystkich rzeczy, które chcę umieć.A dlaczego tego chcę ? Chcę przeżyć i odczuwać wszystkie możliwe w moim życiu odcienie, tony i odmiany fizycznego i duchowego doświadczenia” Sylvia Plath

„Między życiem, a śmiercią znajduje się biblioteka- a w tej bibliotece półki ciągną się w nieskończoność. Każda książka daje ci szanse na wypróbowanie życia innego, niż prowadziłaś. Możesz w ten sposób sprawdzić, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś dokonała innych wyborów …Czy postąpiłabyś inaczej, gdybyś mogła cofnąć decyzję, których teraz żałujesz ?”.

Tytuł „Biblioteka o północy”

Autor Matt Haig

Tłumaczenie Ewa Wojtczak

Liczba stron 398

Wydawnictwo Zyslk i S-ka

https://sklep.zysk.com.pl/biblioteka-o-polnocy.html

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA ZYSK I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz