debiut literacki,  recenzja książki

„BLEF” S.K. BARNETT

Twoje dziecko znika, a teraz, gdy wraca po latach, czujesz, że cos tu nie gra …

WOW !

Ależ to był genialnie mroczny i zakręcony thriller.

Bardzo udany debiut literacki autora, który tym razem schował się pod pseudonimem.
Świetny pomysł na powieść, fabuła bardzo przemyślana i dopracowana w najmniejszych szczególikach.

Autor ma cudowny, plastyczny język oraz ciekawy styl, dzięki czemu bez problemu można wskoczyć w wir wydarzeń, zdarzeń i podejrzeń. Powieść wciąga w swój mroczny świat z każdą stroną coraz bardziej i trzyma w napięciu do ostatniej kropki.Ta zmieniająca się akcja i wciąż nowe nieścisłości powodowały wciąż nowe podejrzenia i Sądzę, że niewielu z Was domyśliło się prawdy, a przyznam, że będzie ona okrutna, zaskakująca i bardzo brutalna.

Pewnego dnia sześcioletnia dziewczynka o imieniu Jenny wychodzi z domu.  Idzie do swojej koleżanki, która mieszka po sąsiedzku dwa domy dalej. Jednak nigdy tam nie dociera. Zrozpaczeni rodzice zgłaszają jej zaginięcie. Szuka jej policja i wszyscy bliscy i dalsi znajomi, właściwie całe miasteczko. Niestety akcja poszukiwawcza nie przynosi skutku. Dziewczynka nie zostaje odnaleziona i ślad po niej znika. Zupełnie jakby rozpłynęła się we mgle.

Pewnego dnia, po dwunastu latach młoda dziewczyna pojawia się pod drzwiami swego domu. Rodzice są tak bardzo zaskoczeni jej powrotem. Tak bardzo się cieszą, że się odnalazła. Każdy chce się dowiedzieć , gdzie była i co się z nią działo. Jak udało jej się uciec ?

Pytań jest wiele i dla policji nie będzie to łatwa sprawa, tym bardziej, że całą sprawę nagłaśniają media.
Jenny twierdzi, że została porwana i uciekła z domu, w którym działy się potworne rzeczy. Jedyną osobą, która jej nie wierzy jest jej starszy brat Ben. Chłopak wprost mówi rodzicom, że to nie jest Jenny. Jednak Ci sądzą, że dla syna powrót dziewczyny po tylu latach może być trudnym przeżyciem. Może też być o Jenny zazdrosny, ponieważ to teraz ona może stać się ich ukochaną córeczką.

Policja kilka krotnie przesłuchuje odnalezioną i rodzi się coraz więcej wątpliwości.

Przyznam, że absolutnie nie domyśliłam się prawdy. Poznanie jej było dla mnie wstrząsające, przerażające i okrutne.

Będą tutaj ukazane trudne relacje międzyludzkie, molestowanie dzieci, przemoc fizyczna i psychiczna.

Niepogodzenie się ze śmiercią bliskiej osoby i próba poradzenia sobie z tą okrutną traumą.

Widać, jak media społecznościowe mogą wpływać na wydarzenia.

ABSOLUTNIE jest to powieść Warta przeczytania.

P O L E C A M

 

Tytuł „Blef”

Autor S.K.Barnett

Tłumaczenie Łukasz Praski

Liczba stron 352

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

https://ksiegarnia.proszynski.pl/product,78139

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA PRÓSZYŃSKI I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz