recenzja książki

„CHRYSTUSOWA ZIEMIA” MARCIN HALSKI

Jest to czwarta książka autora, ja jednak nie czytałam wcześniejszych.

Świetny temat na historię, zaintrygowała mnie fabuła, która została przemyślana, zaplanowana i dopracowana. Prosty i czytelny język oraz sty, który pozwolił z wielką łatwością wskoczyć w przedstawioną historię i razem z naszym bohaterem widzieć, słyszeć i czuć to co on.

Ta apokaliptyczna wizja świata intryguje i przeraża zarazem.

Oto mamy świat przyszłości.

Nastały czasy złe, gdzie panuje głód, strach i mrok. Rozprzestrzeniają się choroby, które w zatrważającym tempie dobijają ocalałych. A to dopiero początek, początek końca. Resztki ocalałych ludzi gnieżdżą się w miastach, a raczej w tym co po nich pozostało.
Oczywiście są też ci co rządzą i kombinują w jaki sposób ukryć prawdę o tym co się dzieje. To oni wszystkim sterują, mogą wszystko, bo są obrzydliwie bogaci. Powstaje straż, która ma pilnować porządku, jednak w praktyce staje się armią posłusznych ludzi sterowanych odgórnie. Coraz więcej zakazów, nakazów i absolutne respektowanie ich. Coraz częstsze łapanki na niby bandytów, odmieńców, Fakt, liczba napadów czy bójek spadła, lecz zaskakujące jest, że ludzie ci zupełnie zniknęli. Nie powstały więzienia, gdzie mogliby odsiedzieć swoją karę i wyjść. Oni po prostu zniknęli.
Nic dziwnego, że co jakiś czas dochodzi do buntów i aktów przemocy. Ludzie są zastraszeni i zupełnie pozbawieni wolności.

Nasz bohater Leon ucieka z Wrocławia, który został odgrodzony murem od reszty świata. Zmierza do Częstochowy „Świętego Miasta”. To właśnie tutaj każdy ocalały człowiek ma znaleźć schronienie i pożywienie, w zamian za pracę i modlitwę. Jednak dotarłszy na miejsce przekonuje się, że wcale nie jest to miejsce jakim miało być. Fanatycy religijni, wyzysk i bezprawie.

Zapraszam WAS do świata jutra, gdzie nie będzie chcieli pozostać zbyt długo.

Cytat – prolog :
„Nikt nie powiedział, że koniec świata będzie prosty. Nikt nie ostrzegł, jak daleko mogą przesunąć się granice człowieczeństwa, kiedy jedynym celem stanie się przetrwanie”.

 

Tytuł „Chrystusowa ziemia”

Autor Marcin Halski

Liczba stron 300

Wydawnictwo Novae Res

https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=chrystusowa_ziemia,druk
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz