recenzja książki

„CIEMNOŚĆ ZŁA” DAWID WASZAK 

Powieść z gatunku : polski kryminał, sensacja.
To moje pierwsze spotkanie z autorem.
Książkę czyta się dobrze, szybko. Prosty język i styl. Ciekawy pomysł. Specyficzny klimat, który wciąga i trzyma do samego końca.
Dużo się dzieje i mamy klika zupełnie nieprzewidywalnych zwrotów akcji.
Zaskakujące zakończenie.
Główny bohater to Kacper Zborowski. Wraca do swego rodzinnego miasta Jarocina. Dość szybko ma dziewczynę i wkrótce dziecko.
Niespodziewanie zostaje wrobiony w morderstwo, którego nie popełnił.
Sąd postanawia go uniewinnić, jednak są tacy, którym nie jest to na rękę. Wygląda na to, że ktoś celowo zastawił na niego sidła.
Kacper stara się dowiedzieć kto chciał go wrobić w morderstwo i dlaczego. Czy mu się  to uda ?
Doskonale wie, że teraz mogą być zagrożeni jego najbliżsi ,może ucierpieć jego rodzina. Doszedł jednak już tak daleko, że nie może się już wycofać.
Odrzuca głos rozsądku i podpowiedzi innych, aby wyjechać z miasta ze swymi najbliższymi i zacząć wszystko od nowa. Uparcie pragnie rozwiązać zagadkę.
Ważną i ohydną postacią w powieści jest prezydent miasta Jarocina – pan Puszyński. To on tu rządzi wzbudzając strach. Wszyscy są mu podporządkowani i posłuszni.
Wiadomo, że osoba ta ma brudną przeszłość i skrywa straszne tajemnice sprzed lat.
Jaki udział w tym wszystkim miał czy ma ojciec Kacpra ?
Czegoś mi w tym wszystkim zabrakło …

Niestety nie przeczytałam poprzednich części i miałam wrażenie, że ta część jest kontynuacją poprzednich. Stąd czasem moje zagubienie.

Ważny cytat :
„Idzie nocka, ciemność zła,
Oczy zamknij , idź już spać.
Nie uciekaj, kładź się już.
I tak Cię znajdę, no chodź już …”
Tytuł „Ciemność zła”
Autor Dawid Waszak
Wydawnictwo Novae Res
Liczba stron 365
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Jestem kobietą, matką i opiekunką cudownego labradora zabranego ze schroniska. Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 300 książek. Zawodowo jestem mgr. ekonomii, który po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Od kilku lat prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz