debiut literacki,  recenzja książki

„CIEŃ JUDASZA” ANNA KUSIAK

Prawda. Ile poświęcisz, by ją poznać?

Tak, to właśnie dzisiaj swoją PREMIERĘ ma świetny polski debiut literacki.

Powieść kryminalna na wysokim poziomie i miłe zaskoczenie.

Bardzo ciekawy pomysł, przemyślana i dopracowana fabuła, prosty i zrozumiały język oraz styl. Jest bardzo tajemniczo, nastrojowo, zagadkowo. Powieść wciąga w swój świat już od pierwszych linijek i trzyma w napięciu do ostatniej kropki.
Dałam się zwieść autorce i moje podejrzenia poszły nie tam gdzie trzeba.

Genialne zakończenie, nie spodziewałam się tego co odkryję na ostatnich stronach powieści i bardzo się z tego cieszę 🙂

Autorka rewelacyjnie oddała klimat panujący w małej miejscowości, specyfikę ludzi tam mieszkających, ich wartości i rozumowanie.

Podoba mi się, że poznajemy historię na dwóch płaszczyznach czasowych : kiedyś 2005 rok i teraz 2015 rok. Te wydarzenia wzajemnie się przeplatają, aby stworzyć bardzo intrygującą całość.

Nasza główna bohaterka to Klaudia.
Młoda dziewczyna, która wyjechała z rodzinnego domu, uciekła z niego, aby zapomnieć o tym co się tutaj wydarzyło.
Niestety nie ułożyło się jej, właśnie straciła pracę, chłopaka i dach and głową.P oznajemy ją w momencie, w którym wraca do rodzinnej wsi, aby uporządkować dom po śmierci matki.Dziewczyna nie potrafi zapomnieć o tym co się tutaj stało dziesięć lat temu.
Wszystko co mija, ludzi, których spotyka przypominają jej o tej wielkiej tragedii. Sprawa jednak nie została rozwiązana i nie znaleziono sprawcy.
Klaudia za wszelką cenę będzie chciała dowiedzieć się prawdy. Czy jednak to nie będzie dla niej niebezpieczne ?
W pewną lipcową noc na festynie Klaudia wraz ze swoją kuzynką Anetą świetnie się bawią. W pewnym momencie przyjaciółki kłócą się i rozstają. Niestety Aneta nie wraca do domu, znika bez śladu zupełnie, jakby zapadła się pod ziemię. Po kilku dniach przypadkowe osoby znajdują jej zwłoki w lesie. Nie wiadomo kto i dlaczego dokonał tego makabrycznego czynu. Policja prowadzi śledztwo, jednak nie odnajduje sprawcy tego okrutnego czynu.

Ludzie plotkują i mają swoje podejrzenia. Na jaw wychodzą skrywane sekrety z życia Anety. Nic nie wydaje się teraz proste i oczywiste.

Gdy dochodzi do kolejnego morderstwa sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana.

Czy coś łączyło te dwie ofiary ?

Ja już wiem, zachęcam WAS do poznania tej historii 🙂

Wyczekuję kolejnej powieści Pani Anny.

Tytuł „Cień Judasza”
Autor Anna Kusiak
Liczba stron 366
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA ZYSK I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz