recenzja książki

„Coraz większy mrok” Colleen Hoover

Świetnie napisany thriller psychologiczny.
Niesamowity klimat, który wciąga od pierwszych linijek i trzyma do ostatniej kropki. Ciekawy styl. Prosty i bardzo autentyczny pomysł.
Wyjątkowo łatwo było mi wskoczyć w klimat i realia domu w którym dzieje się to wszystko.

Dwie kobiety Verity – sparaliżowana żona, autorka bestselerowej serii thrillerów, druga Lowen – młoda pisarka i jeden mężczyzna Jeremi – mąż głównej bohaterki, ojciec dzieci.

Dwie nieżyjące dziewczynki – bliźniaczki, które zginęły w tragicznych okolicznościach. Czy jednak to faktycznie były tragiczne wypadki ?
Co dzieje się w głowie zazdrosnej kobiety, która czuje, że mąż kocha bardziej dzieci niż ją ? „Wiedziałam,że jestem tą trzecią”- pisze.  A może powinnam zapytać co dzieje się w głowie mężczyzny, który czuje, że żona odnosi sukcesy, ciągle jest w trasach, a on rezygnuje z pracy aby zająć się domem?
Po trzecie –  co czuje młoda kobieta, która trafia do domu Państwa Crawford w celu dokończenia serii książek Verity i znajduje schowane zapiski chorej kobiety.
I po czwarte co czują w tym wszystkim dzieci? – syn Crew, który domyśla się jak sądzę tak wiele. Dziewczynki gdy żyły czy czuły co dzieje się w ich domu?

Przyznam, że im dalej czytałam tym bardziej czułam, że jestem w coraz większym mroku zdarzeń, sytuacji. Pozornie tylko wyglądająca normalnie rodzina,która tak wiele przeszła (śmierć bliźniaczek).
Jednak cały czas czułam ciarki na plecach czytając tę książkę, odwracałam się za siebie czy mam zamknięte drzwi.  Zwyczajnie się bałam jak gdybym to ja była Lowen.

Różne myśli krążyły po mojej głowie, ale przyznam, że dość szybko wpadłam na pomysł zakończenia tej książki.
Nie jestem zaskoczona jednak czy aby na pewno wiem co się działo w domu Crawfordów? – czy na pewno mam rację? A może jednak prawda jest inna i dałam się zwieść czyimś słowom?
Rzadko spotykam w książkach tak naturalne, śmiałe sceny erotyczne, których nie da się pominąć.

Świetne zakończenie – wbija i pozostawia w niepewności, czy to co nam się wydaje jest prawdą. Uwielbiam takie książki.

Bardzo serdecznie POLECAM

Dla mnie to były 3 niesamowite godziny spędzone z dobrą książką  i wiem,że zapamiętam ją na dłużej.


Tytuł „CORAZ WIĘKSZY MROK”

Autor  Colleen Hoover
Wydawnictwo Otwarte
Tłumaczenie Piotr Grzegorzewski
Liczba stron 320

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz