recenzja książki

„CYCKI. CZUŁA BIOGRAFIA PIERSI”CORIEN VAN ZWEDEN

Ta książka to autorki przemowa, której nigdy nie wygłosiła.

Pięknie i bardzo czule opisana podróż w głąb kobiecych piersi.
Mądra, wzruszająca i bardzo emocjonalna lektura.
Poznamy wyniki naukowych badań, wywiady, historie wielu kobiet, ale też wspomnienia autorki.

Prosty i czytelny język oraz styl powoduje, że książkę czyta się dobrze. Nie napiszę, że lekko, bo temat nie jest błahy.

Trzy rozdziały ukazują nam całą prawdę o kobiecych piersiach w sposób bardzo naturalny i rzeczywisty.

Część pierwsza Wzrost ukazuje piersi jako symbol kobiecości. Dowiemy się, czy że rozmiar ma znaczenie i czy lepiej je zakrywać czy obnażać

.Rozdział drugi to Rozkwit – czyli jak bardzo zmienia się rola kobiecych piersi, gdy staje się ona mamą. Ciąża i czas karmienia.

Część trzecia to Upadek – czyli wiadomość o raku piersi i co teraz ? Amputacje piersi i operacje plastyczne. Pożegnanie się z tak ważną częścią własnego ciała. Lustro i terapia z nim związana.

Każda z kobiet wie, że piersi zmieniają się z wiekiem. Widzimy jak przygotowują się do pełnienia określonej roli. Są niesamowite i fascynują swoją naturalnością.

Pewnym jest, że zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn traktowane są jako atrybut kobiecości. Kobieta bez piersi jest jak … no właśnie.

Dużo tutaj prawdziwych historii dotyczących raka piersi, który jest najczęściej występującym rakiem u kobiet.

Ważne jest wiedzieć, że nie zawsze musi się skończyć amputacją piersi. Im szybciej zauważymy, że coś się dzieje z naszymi piersiami , tym większa szansa na zatrzymanie ich. Do tego konieczne są badania kontrolne i mammografia.
Uważam, że jest to lektura absolutnie obowiązkowa dla każdej kobiety – tej nastoletniej i tej dojrzałej.
Dobrze, że powstają takie książki – ukazujące bardzo prawdziwie i naturalnie kobiece piersi.

P O L E C A M  🙂

 

Tytuł „Cycki, Czuła biografia piersi”

Autor Corien van Zweden

Tłumaczenie Olga Niziołek

Liczba stron 338

Wydawnictwo Mova

http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/cycki-czula-biografia-piersi/

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA MOVA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz