recenzja książki

„CYWILIZACJE” LAURENT BINET

Genialna opowieść o odwróconej globalizacji. Witajcie w Historii, która smakuje jak zemsta.

Ależ tutaj się dzieje.

Autor wykazał się niebywałą wyobraźnią, znajomością historii i ogromną lekkością w kreowaniu nowych historii.
Genialny pomysł, bardzo przemyślana i dopracowana z najmniejszymi szczegółami fabuła.
Prosty język i styl, który powoduje, że książka wciąga w swój świat i trzyma w napięciu do samego końca. Tak bardzo byłam ciekawa co dalej, że dałam się porwać przedstawionej wizji świata.
Powieść czyta się błyskawicznie, lekko.

Ta alternatywna historia ukazana jest w bardzo odważny, innowacyjny sposób, a  niczym nie ograniczająca jej fantazja autora pozwala ukazać co mogłoby się wydarzyć gdyby. Wizja innego świata, innych wydarzeń jest porażająca genialna. Owszem, My Europejczycy możemy czuć się z tym źle.

Jakże inna mogłaby być historia naszego świata, naszego kontynentu Europy i naszego państwa, gdyby na przykład w roku 1492 Kolumb nie odkrywa Ameryki, czy w roku 1561 Inkowie wyruszają na podbój Europy. Zmienia się cała historia, a wraz z nią nastają inne czasy.
Czy trzeba było tak wiele, aby stało się inaczej niż jest ? Odpowiedź jest odważna i czytelna dla odbiorcy tejże książki.

Ogromnym plusem jest wplecenie autentycznych wydarzeń historycznych, jakie miały miejsce lecz zmieniając nazwiska ludzi czy religii. Czuć, że autor jest miłośnikiem historii.
Fascynująca lektura.

Zapraszam WAS w tę niezwykłą podróż.

 

Tytuł „Cywilizacje”

Autor Laurent Binet

Tłumaczenie Wiktor Dłuski

Liczba stron 432

Wydawnictwo Literackie

https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/5295/Cywilizacje—Laurent-Binet
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA LITERACKIEGO

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz