recenzja książki

„CZARNE” ANNA KAŃTOCH


To książka z gatunku literatura piękna, zgadzam się – jest piękna.
To moje trzecie już spotkanie z autorką, po „Pokuta” i „Niepełna” autorka mnie wciąż zaskakuje.
Niesamowicie klimatyczna powieść, wciąga w swój świat i trzyma. Nietypowa, inna, oryginalna.
Niebanalna fabuła, prosty i czytelny styl oraz poetycki język to wszystko powoduje, że książkę chłonie się całym sobą. To rewelacyjna powieść, pełna intryg i zaskakujących zdarzeń.
Wszystko dzieje się tak leniwie, pomalutku, jakby czas spowolnił. Bardzo mi się to podobało.
Główna bohaterka to kobieta, której życie poznajemy w poszczególnych rozdziałach, aby na koniec znać już jej świat . Ta sama osoba wciela się w Jadwigę Rathe – muzę ojca naszej bohaterki.
Przyjeżdża do „Czarnego” i widzi swoją rodzinę sprzed dwudziestu lat. Widzi też samą siebie. Jest nie tylko zafascynowana Jadwigą, ale i w niej zakochana.
Tytułowe „Czarne” to miejscowość turystyczna, gdzie w wakacje przyjeżdża   z rodziną a, aby spędzić tu spokojnie wakacje.Rodzeństwo w trójkę bawi się – chodzą do lasu, każdy ze swoim łukiem i strzelają do wiewiórek lub ptaków. Aż do pewnego dnia, w którym wydarzyło się coś złego. Co się stało i jakie są tego konsekwencje?
Cytaty :
„Mój młodszy brat cofa czas, a starszy popycha do przodu”.Już nie mogę się doczekać kolejnego spotkania z książką tejże autorki 🙂

Tytuł „CZARNE”
Autor Anna Kańtoch
Seria KONTRAPUNKTY
Wydawnictwo Pawergraph
Liczba stron 265
Egzemplarz recenzencki od Wydawnictwo Pawergraph

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz