Cytaty z książek,  recenzja książki

„CZARNE SŁOŃCE” JAKUB ŻULCZYK

Przeczytałam wszystkie książki, które wydał autor.

Tak, to jeden z najbardziej ulubionych moich polskich pisarzy.

Napiszę wprost – jest to NAJLEPSZA KSIĄŻKA jaką przeczytałam w tym rok ( a było ich już 66 ) i jedna z najlepszych książek, które w ogóle przeczytałam 🙂

Sądziłam, że po książce „Instytut” czy „Wzgórze psów” nic mnie już nie zaskoczy, jednak …

CZARNE SŁOŃCE jest GENIALNE po prostu. Niesamowite, rewelacyjne, szokujące i przerażające.

Z niesłychaną łatwością autor stworzył i ukazał nam wykreowany świat, gdzie każdy kto jest inny nie ma prawa żyć.Mam świadomość, że ogrom wulgaryzmów jaki się pojawia na kartkach książki nie przypadnie każdemu do gustu, jednak to właśnie w połączeniu z  bohaterami tworzy mieszankę wybuchowa i jest wprost REWELACYJNE.
Wielka Polska odgrodziła się od reszty Europy , Ojciec Premier rządzi. Mamy Aleje Prymasa Polski, Pawilon Miłości Maryi, Dom Świętego Dzieciątka, Wzgórz Męki Pańskiej.Nie ma tu uchodźców, degeneratów, zdrajców. Ci co odstają zostają eliminowani. Zajmuje się tym nasz główny bohater Gruz. Jest liderem neonazistowskiej bojówki, wcieleniem największego zła i okrucieństwa.
Wzbudza strach i szacunek. Morduje, bo lubi , bo sprawia mu to przyjemność. Wykonuje rządowe zlecenie z wielkim oddaniem i bez dyskusji. To idealny żołnierz – zabójca.
Uważa się za Wielkiego Wojownika w Wielkiej Polsce, za Prawdziwego Polaka. Za ideały zrobi wszystko.Zabija niewinnych ludzi -matki i dzieci też. Pali ich żywcem.
Gruz jest Judaszem. Facetem, którego nikt nie lubi , ale który miał do odegrania swoją rolę. Miał odpowiednie predyspozycje do tej roboty. Nie zna słowa empatia.
Czarne Koszule, Największa Polska, Falanga, Trzecia Droga, Prawdziwy Faszyzm,Rytuał Braterstwa, Legion.
Cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie. Pojawia się bardzo ciekawa postać Alfa. Kim jest i jaka ma tutaj rolę ?
Tak strasznie realistyczne postacie, przerażająca przyszłość i to wszystko co jest najgorsze w człowieku.
Są momenty, że czyta się ciężko ze względu na pornograficzne opisy seksu,gwałtu i zupełnie bezsensownej przemocy. Brutalność i wulgaryzmy. Świat siły i wykluczenia dla inności i słabości. Wrogiem staje się każdy kto jest obcy.
Tu nic nie jest do przewidzenia i może wydarzyć się wszystko.
Gdzie się podziało CZŁOWIECZEŃSTWO ?

Tę książkę trzeba, należy przeczytać po prostu 🙂

Ważne cytaty :

„Czarne Słońce płonie. Czarne Słonce spali wszystko, co znasz”.

„Czarne Słońce jest tak głodne, że zje wszystko”.

„- Wiesz czym jest zło?
– Brakiem dobra ?- pyta Andrzej
– Błędem w Istnieniu – odpowiada Alfa
-Takim jak ja- mówię zgodnie z prawdą”.

„Gruz, chociaż naprawdę nazywali cię Paweł. Paweł Siwik, czyli w twoim języku mały ptak, który ładnie śpiewa. Paweł, jesteś potwornym człowiekiem, głupim i słabym, potrafiącym jedynie ranić i nienawidzić innych, którego każdy ruch to nóż rozcinający pokrywającą całe stworzenie siatkę miłosierdzia, mówiąc w skrócie, jesteś szkodnikiem i chorobą, wirusem. I teraz ja muszę cię użyć do czegoś ważnego i przydatnego, to chyba pierwsza taka chwila w twoim życiu : będziesz przeciwciałem, z którego ja zrobię szczepionkę”.

„Nie ma czegoś takiego jak dusza. Ojciec mojego Syna niczego takiego nie wymyślił. Dusza to poczucie własnej odrębności, wyobrażenia, emocje i myśli upchane na siłę w jeden kształt”.

„Cała cywilizacja oparta jest na iluzji. Nie, nie na tych wielkich iluzjach typu Dobry Bóg, Demokracja, Pokój labo rządzący wszystkim Reptilianie. W to ludzie tylko chcieliby wierzyć. Nikt tak naprawdę nie jest wierzący. Ludzie wierzą tylko w innych ludzi. I to jest największa głupota. Jeszcze większa niż wierzyć w Boga. Każdemu z Was wydaje się, że gdzieś tam jest ten jeden człowiek, który wie lepiej. Ten, który rozwiązał zagadkę.Który wie, po co w ogóle się żyje, rodzi i umiera. Jaki jest cel tego wszystkiego , poza znalezieniem partnera do parzenia, narobienia dzieciaków i przyłożeniem się do Produktu Krajowego Brutto. Ktoś, taki to Coś Jeszcze. Mędrzec, Kapłan, Mąż opatrznościowy. Autorytet. Idol. Mistrz. Nauczyciel. Przywódca. Trener.Coach. Ktoś, ktokolwiek. Ktoś, kto wie lepiej.
Niestety nikt nie wie lepiej od Ciebie. Jesteś zupełnie sam”.

„Każda opowieść to ruch czerni i bieli rozłożony w czasie”.

„Im dalej na północ, tym bardziej Polska się zmienia z pofałdowanej w płaską, chociaż jest dalej zaśmiecona, oklejona ogłoszeniami i reklamami, poprzecinana wylanymi na odpierdol autostradami , pękającymi już po pięciu latach od wybudowania, podziurawiona wyschniętymi jeziorkami i korytami rzek. A w tym wszystkim puste wsie i zabetonowane miasta pełne rozjebanych osiedli wzniesionych kiedyś dumnie za unijny szmal. A w nich ludziska, kiedyś obrotni, dzielni , teraz żołnierze Jezusa albo oszalali menele.Najbardziej szkoda mi własnie ich, tych ludzi; wszystko zaczęło zmieniać się tak szybko, że po prostu przestali rozumieć, co się dzieje. Wydawało im się, że idą w jedną albo w drugą mańkę, ale zwyczajnie potracili rozum”.

Tytuł „Czarne Słońce”

Autor Jakub Żulczyk

Wydawnictwo Świat Książki

Liczba stron 510

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz