recenzja książki

„CZAS NA CISZĘ” ANNA DĄBROWSKA

Jest to trzecia część świetnej młodzieżowej serii pt. „Płomienie”.
Autorka z niebywałą łatwością i lekkością tworzy postacie tak bardzo naturalne i rzeczywiste.

Prosty pomysł, przemyślana fabuła, ciekawy język i styl. Jest też to coś, co powoduje, że wskakujemy w wykreowany świat z wielką łatwością i chcemy w niej być, aż do końca.
Tym razem poznamy Oksanę i Kosmę.

Ona jest młodą, piękną dziewczyną, która potrafi pięknie śpiewać. Zbiera się na odwagę i zgłasza się do popularnego programu muzycznego, aby wygrać pieniądze na operację brata.
Może wreszcie zaistnieć, pokazać światu jak śpiewa, lecz nie to jest dla niej najważniejsze. Liczy się śmiertelnie chory brat. Oksana wcześnie straciła matkę i teraz opiekuje się ojcem i chorym bratem Tomkiem. Jest dobra, wrażliwa, empatyczna i nieco zagubiona.
Zajęła się domem i najbliższymi, jest dla nich wsparciem i radością. Musi być silna, bo to ona teraz trzyma tę rodzinę.

On jest młodym, przystojnym muzykiem znanym i cenionym głównie w Szwecji. Niestety jego zespół się rozpadł i każdy poszedł w swoją stronę.
Usamodzielnił się i nie jest od nikogo zależny.
Niespodziewanie otrzymuje propozycję objęcia jednego z czterech krzeseł jurorskich w znanym muzycznym programie telewizyjnym w Polsce. Nie podoba mu się ten pomysł. Dobrze mu tu gdzie jest, z dala od rodzinnego domu.
Ma skomplikowane relacje z rodzicami, którzy nie rozumieją jego pasji i tego co robi. Nie akceptują wyborów jakie dokonał. Uważają go za lekkoducha i kogoś bez ambicji. Oskarżają go o coś czego nie zrobił, jednak to poczucie winy ciąży mu na sercu i nie daje spokoju.
Kosma to bardzo arogancki, charyzmatyczny i tajemniczy chłopak, pełen niespodzianek.

Co się stanie, gdy tych dwoje spotka się ? Czy los ich połączy ?

Przeczytaj, a dowiesz się. Ja już wiem.

Świetna powieść nie tylko dla młodych, o tym, że zawsze warto mieć marzenia i starać się je spełniać. Dzięki temu będziemy szczęśliwi.

To również piękna historia o miłości, która właściwie nie powinna się zdarzyć. O nieznanej nam przyszłości i tym co przed nami.
Dużo emocji, wzruszeń i nadziei.

 

Tytuł „Czas na ciszę”
Cykl „Płomienie” , część 3

Autor Anna Dąbrowska

Liczba stron 364

Wydawnictwo Novae Res

https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=czas_na_cisze,druk
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz