Cytaty z książek,  recenzja książki

„CZEGO UCZĄ NAS ZWIERZĘTA? ” DANIELLE MACKINNON

Czy możemy stać się najlepszą wersją siebie dzięki mądrości zwierząt ?
W niniejszym wydaniu autorka będzie nas o tym przekonywała.
Pani Daniel jest uznaną przycholożką , ekspertką od intuicyjnej pracy ze zwierzętami i certyfikowanym trenerem komunikacji pozazmysłowej.
Jakkolwiek to może absurdalnie brzmieć, bardzo byłam ciekawa tej lektury.
Mam w domu ukochanego labradora ze schroniska i wiem doskonale jak cudownie zmieniło się moje życie od tego momentu.
Pies to prawdziwa dog-terapia, barometr emocji całego domu i prawdziwy Przyjaciel.
Te dziewięć rozdziałów stanowi bardzo zwartą, rzetelną i można śmiało napisać kontrowersyjną treść, którą warto przeczytać.
Prosty język oraz styl powoduje, że poradnik czyta się szybko. Oczywiście warto zastanowić się nad czytana treścią, jednak forma jest bardzo lekka i przyjazna.
Otrzymamy konkretne wskazówki, plan działania i zestawy ćwiczeń.
Zgadzam się, że nasz pies zna nas jak nikt inny, pilnie nas obserwuje, zna nasze przyzwyczajenia i wie o czym myślimy.
Odczuwa naszą miłość i nasze nastroje.
Autorka udowadnia, że właściwie nasze porozumiewanie się z pupilem ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie, ale także na funkcjonowanie społeczne i nawiązywanie relacji.
Cytat :”W relacji ze zwierzęciem musisz sobie radzić z pojawiającymi się wyzwaniami (pozytywnymi bądź negatywnymi), żeby odkryć, czego ma cię nauczyć dane zwierzę.
Następnie twoim zadaniem jest opanowanie tej lekcji ! W przeciwieństwie do tego, co mówi większość szkoleniowców, twoją rolą w takiej sytuacji zawsze będzie praca nad sobą, bo inaczej nie nastąpi żadna zmiana. Te wyjątkowe relacje działają zwykle na jeden z kilku sposobów. Chociaż lekcje mogą się różnić w zależności od relacji , metody wykorzystywanej przez zwierzę zazwyczaj mieszczą się w jednej z czterech kategorii : naśladowanie, bycie wzorem, wywoływanie nowych emocji i choroba „.

 

Tytuł „Czego uczą nas zwierzęta ?”

Autor Danielle Mac Kinnon

Tłumaczenie Ischim Odorowicz- Śliwa

Liczba stron 230

Wydawnictwo Kobiece

http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/czego-ucza-nas-zwierzeta/
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA KOBIECEGO

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz