recenzja książki

„CZWARTA POWIEŚĆ” Tom 1 AGNIESZKA JANISZEWSKA

Ile wiesz o tych, których kochasz najbardziej ?

Jest to nowy cykl powieści autorki, którą już znam i cenię.

Tym razem Pani Agnieszka zaprosiła nas do świata pełnego rodzinnych tajemnic i niespodzianek.
Świetny pomysł na książkę, bardzo dopracowana fabuła, wszystko przemyślane i spójne. Lekki i bardzo plastyczny język, wciągający klimat.
Z ogromną łatwością można wskoczyć w przedstawioną historię i wraz z bohaterami przeżywać i doświadczać to co oni. Realni i bardzo namacalni bohaterowie, piękne opisy rzeczywistości. To wszystko powoduje, że powieść czyta się dobrze, lekko, błyskawicznie.

Nasza główna bohaterka to Regina. Młoda kobieta, która ukończyła studia na wydziale polonistyki i bibliotekoznawstwa. Bardzo pragnie pisać, tworzyć. Napisała już trzy powieści i teraz przyszła pora na kolejną, już czwarta powieść. Niestety wena opuściła i póki co brak pomysłów.

Niespodziewanie na jednym ze spotkań z czytelnikami podchodzi do niej pewien młody mężczyzna, który ma bardzo nietypową prośbę.
Co to za prośba i czy Regina zdecyduje się ją spełnić ?Przeczytajcie, a dowiecie się 🙂
Dodam, że warto. Dużo emocji i wrażeń.
Przeniesienie się w zupełnie inne czasy i poznacie losy ciekawych osób. Wojna i jej realia odbiły się bardzo mocno na życiu pewnej rodziny.
Będą tez czasy współczesne i życie tu i teraz. Bardzo lubię jak akcja toczy się dwutorowo, te pomieszania czasowe kiedyś i teraz idealnie się wzajemnie uzupełniają i tworzą bardzo ciekawą całość.

Tajemnice rodzinne i bardzo mocno skrywane sekrety.
Okaże się, że nie wszystko i nie wszyscy są tacy jak nam się wydawało. Tylko czy faktycznie warto poznać prawdę ?

Z wielką ochotą sięgnę po drugą część cyklu pt ” Czwarta powieść” Tom 2.

 

 

Tytuł „Czwarta powieść”

Cykl „Czwarta powieść” Tom 1

Autor Agnieszka Janiszewska

Liczba stron 226

https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=czwarta_powiesc_tom_i,druk
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz