recenzja książki

„DŁONIE ŚMIERCI” GRZEGORZ SKORUPSKI

Jest to drugi tom cyklu „Adam Karski”.
Pierwszy tom miał tytuł „SMAK BŁĘKITU”.I
Kategoria powieści utrzymana w gatunku : kryminał, sensacja.
Ciekawa fabuła, język oraz styl wciągający i trzymający w napięciu. Bardzo klimatyczna powieść, pełna mroku i niepewności.
Mamy teraz rok 1920 i małą miejscowość Gostyń. To właśnie tutaj dochodzi do całej serii makabrycznych, perwersyjnych i okrutnych morderstw.
Charakterystycznym jest to, że za każdym razem przy zwłokach znajdują się kartki z wierszami mało znanego poety samobójcy.
Kim jest szaleniec, morderca i dlaczego zabija? Wydaje się, że jest on niezwykle inteligentny, oczytany, przebiegły i szalenie sprytny.
Do akcji znów wkracza znany nam  prokurator Sądu Powiatowego Adam Karski.
Tutaj nic nie jest takim jakim się wydaje na początku a rozwiązanie zagadki jest niezwykle trudne.
Autor bardzo skutecznie wodził mnie za nos.

Podoba mi się, że zakończenie mnie tak zaskoczyło – jest wręcz niewiarygodne.

Bardzo lubię czytać powieści, które wciągają w swój wykreowany świat ,gdzie nic nie jest oczywiste i gdzie dopiero na samym końcu dowiadujemy się prawdy.
Czekam za tomem trzecim – będę śledzić jego wydanie.
Tytuł „DŁONIE ŚMIERCI”
Autor Grzegorz Skorupski
Wydawnictwo OFICYNKA
Liczba stron 390
http://oficynka.pl/pl/p/Dlonie-smierci-Grzegorz-Skorupski/709
Egzemplarz recenzencki od Wydawnictwo OFICYNKA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz