recenzja książki

„DO JUTRA W AMSTERDAMIE” AGNIESZKA ZAKRZEWSKA

Polska powieść obyczajowa. Napisana ciekawym i prostym językiem. Historia wciąga od samego początku, dużo się dzieje dlatego czyta się ją szybko, lekko i z dużym zainteresowaniem.Główna bohaterka to Agnieszka, młoda dziewczyna, która jest na bezrobociu.

Niespodziewany telefon siostry Julki z Holandii ściąga ją do nowego świata, który jest jej zupełnie nieznany lecz i fascynujący.
Zaczyna tutaj pracę, zastępując swoją siostrę. Tu wszystko jest inne, nowe i nieznane. Poznaje nowych ludzi, nawiązuje znajomości i przyjaźnie. Dzięki niej poznajemy kulturę i zwyczaje panujące w Holandii oraz ulice Amsterdamu. To piękna i ciekawa podróż.

Agnieszką targają rozterki, wątpliwości – nie wie czy sobie poradzi i czy nie powinna przypadkiem wracać do Polski. Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości, z dala od domu? Może tutaj Agnieszka ułoży sobie życie, będzie szczęśliwa i pozna miłość swego życia? Przyznam, że życzyłam jej tego, ponieważ od samego początku polubiłam te bohaterkę.
Mamy ukazany obraz Polaków pracujących zza granicą – niestety nadal dość częste poniżanie i niedocenianie ich pracy. Z tym też musiała się zmierzyć Agnieszka.Jak potoczyły się losy naszej bohaterki dowiecie się sięgając po te książkę.
To moje pierwsze spotkanie z autorką i śmiało mogę napisać, że udane 🙂

Chętnie sięgnę po drugą i trzecią część tej serii, aby poznać dalsze losy Agnieszki.

Idealna pozycja na zimowy wieczór 🙂 Optymistyczna, dająca wiarę w lepsze jutro i namawiająca do walki o swoje szczęście, swoją godność 🙂

Tytuł „DO JUTRA W AMSTERDAMIE”
Cykl „Do jutra w Amsterdamie”

Autor Agnieszka Zakrzewska

Liczba stron 399

Wydawnictwo Edipresse

Egzemplarz recenzencki od autorki

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz