dwoje dochowa tajemnicy recenzja ksiazki
recenzja książki

„DWOJE DOCHOWA TAJEMNICY” Karen M. McManus

To amerykańska powieść kryminalna w połączeniu z thrillerem.
Dużo tu zagadek, tajemnic, wydarzeń, czasem, aż trudno się połapać.
Prosty styl i język, który szybko wciąga i trzyma do końca. Dowiadujmy się o wszystkim z narracji dwóch osób Ellery i Malcolma.
Wszystko dzieje się w małej amerykańskiej miejscowości Echo Ridge w stanie Vermont. To tutaj urodziła się i wychowała matka Ellery i właśnie tutaj w wieku siedemnastu lat zaginęła ciotka Ellery.
Echo Ridge to typowe małe miasteczko, gdzie wszyscy się znają i wiedzą o sobie prawie wszystko. Dziewczyna jednak nigdy tu nie była, teraz rozpoczyna właśnie w tym miejscu naukę w liceum.
Niespodziewanie otrzymuje pogróżki, że na nadchodzącym balu szkolnym wydarzy się coś złego i tragicznego, tak jak to było pięć lat temu. Jakby na potwierdzenie tych słów faktycznie znika dziewczyna.
Ellery bardzo chce rozwiązać zagadkę sprzed lat i dowiedzieć się kto morduje młode dziewczyny. Czy jej się to uda? Czy wie komu zaufać?
Mamy tutaj skrywane tajemnice sprzed lat, morderstwa, trudne relacje rodzinne. Nie wiadomo kto jest kim tak naprawdę i w związku z tym komu można ufać. Czy policja stanie na wysokości zadania i pomoże rozwiązać zagadki i złapać mordercę? Wydaje się, że mieszkańcy nie chcą aby wydarzenia z przeszłości ujrzały światło dzienne. Dlaczego? Kto może na tym stracić?

dwoje dochowa tajemnicy recenzja ksiazkiAż cisną się słowa : „Dwoje dochowa tajemnicy tylko wtedy, jeśli jedno z nich nie żyję”.

Moim skromnym zdaniem, to książka dla młodzieży.

Tytuł „DWOJE DOCHOWA TAJEMNICY”
Autor Karen M.McManus
Tłumaczenie Tomasz Wilusz
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Liczba stron 360

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz