debiut literacki,  recenzja książki

„DZIEWCZYNA ZWANA JANE DOE” VICTORIA HELEN STONE

Świetny, wciągający thriller psychologiczny.
Ciekawy pomysł, prosty i czytelny język oraz styl. Dużo zagadek i tajemnic z przeszłości.

Czyta się szybko i z dużym zainteresowaniem.

Dałam się porwać już od pierwszych słów i czekałam na rozwiązanie zagadki do samego końca. Warto było poczekać. Zaskakujące i nie banalne zakończenie.

Głowna bohaterka to Jane. Jest to młoda dziewczyna, która obrała sobie jasny cel – ZEMSTA 🙂

Pragnie upokorzyć i zabić osobę odpowiedzialną za śmierć swojej przyjaciółki Meg. Czy jej się to uda?

Aby swój plan wcielić w życie postanawia przyjąć inna tożsamość i udawać kogoś innego, niż jest. Dlatego zatrudnia się w pewnej firmie ubezpieczeniowej, zupełnie zmienia swój wizerunek – sposób ubierania się, wysławiania. Celowo ukazuje się jako kobieta zakompleksiona, głupiutka i bardzo naiwna. Wierząca w dobro, w ludzi i Boga.W pracy poznaje Stevena Hepswortha, który staje się niejako jej przewodnikiem i wkrótce chłopakiem. Do czego to doprowadzi i kim jest człowiek odpowiedzialny za śmierć dowiecie się czytając.

Mamy tu skomplikowane charaktery i relacje międzyludzkie.

Zależność syna od ojca, zdrady, kary. Jest też zupełne podporządkowanie się , oddanie i uległość.

Mężczyzna, któremu wydaje się, że jest najważniejszy i najmądrzejszy oraz kobieta, która wymyśliła niesamowitą intrygę, aby on tak myślał.

Polecam – dobry thriller 🙂

Tytuł „Dziewczyna zwana JANE DOE”

Autor Victoria Helen Stone

Tłumaczenie Emilia Skowrońska

Wydawnictwo CZWARTA STRONA

Liczba stron 383

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz