echo serca recenzja
recenzja książki

„Echo serca” PIOTR LIANA

Przyznam, że kilka razy zaczynałam czytać tę książkę – no jakoś nie chciała mnie wciągnąć i tyle.
Dopiero po około 180 stronach dałam się porwać w wir wydarzeń, tajemniczych samobójstw i zabójstw. Przepadłam na 4 godziny 🙂

Znany i szanowany kardiolog Krzysztof Rota zostaje niespodziewanie posądzony o błąd w sztuce gdy jego pacjentka umiera.
Krzysztof jest wdowcem, który stracił w wypadku żonę, którą bardzo kochał. Na szczęście jego ukochana córka Nina przeżyła wypadek.
Niestety niebawem jego nastoletnia córka zostaje zamordowana w bardzo dziwnych i nie wyjaśnionych okolicznościach. A może to jednak było samobójstwo?
Krzysztof jest załamany – śmierć Niny przelewa czarę goryczy. Po stracie dziecka rozpada się na kawałki lecz postanawia odszukać mordercę.

Tarnów i niby prosta historia – giną młodzi ludzie z prywatnej szkoły „Lumen” między innymi syn radnego. Czy samobójstwa mają coś wspólnego z rodzicami dzieciaków?

Co ich do tego skłania i czy na pewno są to samobójstwa – komisarz Iwona Suda stara się rozwiązać zagadkę. Kobieta ma problemy z synem, który jej wspomina o niewinnej grze.
echo serca recenzjaPojawiają się kolejne zgody, szantaż, brak tolerancji i akceptacji inności , przemoc młodych ludzi względem siebie, tajemnicze sms-y, podrabiane dokumenty medyczne w szpitalu, Kładka Zakochanych czy Most Samobójców. Atmosfera się zagęszcza i wchodzimy w coraz to większy mrok gdzie możemy oberwać z każdej strony.

Widać jak bardzo łatwo prasa, dziennikarze mogą zniszczyć człowieka podając przekłamania czy zwyczajnie kłamstwa.

Książka ta to dobrze napisana powieść kryminalna z elementami thrillera.
Ważne cytaty :
„Ludzie mówią więcej niż widzą”,
„Wszystkich nas otacza chmura osobliwego strachu, a moją rolą było ten pył rozwiać” – dyrektorka szkoły
„Nagle z całą ostrością zobaczyłem,że deklaracja „wszystkie dzieci nasze są” wcale nie dotyczy Niny” – Krzysztof Jego dziecko było nikim i zasługiwało na śmierć bo było inne.

Zapraszam do przeczytania – emocje i zaskoczenie gwarantowane 🙂


Tytuł „ECHO SERCA”
Autor Piotr Liana
Wydawnictwo Oficynka
Liczba stron 548 stron
http://oficynka.pl/pl/p/Echo-serca-Piotr-Liana/673

http://oficynka.pl/

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz