recenzja książki

„FASCYNACJA” ADRIAN BEDNAREK

Rewelacyjne zakończenie cyklu o Oskarze Blajerze.

Bardzo byłam ciekawa jak to się wszystko zakończy.

Genialna intryga z psychopatą w roli głównej.

Prosty i zrozumiały język oraz styl, świetnie przemyślana i dopracowana w szczególikach fabuła. Cudownie mroczny klimat. Tak bardzo realistyczni bohaterowie z tym wszystkim co nasze, ludzkie. Tak bardzo szalony człowiek i jego chore fantazje i działania. Jest bardzo intrygująco i niepewnie. Czuć, że zaraz coś się wydarzy i wiadomo, że nie będzie to nic dobrego. Powieść w ciąga w swój chory świat już od pierwszych linijek i trzyma w napięciu do ostatniej kropki.

Przeczytałam, a właściwie pochłonęłam ją w jeden wieczór, w niecałe trzy godziny. Musiałam.

Autor bardzo ciekawie ukazał nam umysł psychopaty, jego myśli, planowanie i działanie.
Oskar jest znanym i uznawanym pisarzem, którego powieści zdobywają miano bestsellerów. Seria o Luizie Ostrowskiej stała się hitem. Właśnie kręcony jest serial na podstawie jego książki. On sam żyje samotnie, w swoim domku na odludziu. Cały czas nie potrafi pogodzić się ze śmiercią swojej ukochanej Luizy.
Niestety dochodzi do zbrodni i Dorota, aktorka grająca główną rolę w serialu zostaje brutalnie zamordowana.

Kilka dni po tym wydarzeniu Oskar poznaje kobietę, która tak bardzo jest podobna do jego Luizy, w dodatku okazuje się, że też ma na imię Luiza. Zafascynowany podobieństwem kobiet zaczyna marzyć o wspólnym życiu z nową Luizą. Co z tego wyniknie ?
Giną kolejne kobiety, a morderstwa ich są do złudzenia podobne do tych, które zostały opisane przez Oskara w jego książkach.
Od tego momentu wszystko zaczyna się komplikować.
Policja zbada wszystkie poszlaki i sprawdzi każdego podejrzanego. Nic dziwnego, że również Oskar staje się podejrzanym. Jednak on bardzo łatwo przekonuje policję, że jest w tym wszystkim ofiarą.
Mężczyzna próbuje na własną rękę dowiedzieć się kto podszywa się pod mordercę z jego powieści i naśladuje zbrodnie doskonale mu znane z jego książek.

Detektywi Masłowski i Pecyna zrobią wszystko, aby schwytać mordercę, fascynata.
Będą zbrodnie i szukanie mordercy.

Będzie szalony umysł psychopaty, który w swym obłędzie zatraca się zupełnie.

ABSOLUTNIE P O L E C A M – świetna jest cała seria, czyli : „Inspiracja” ; „Obsesja” ; „Fascynacja”.

 

Tytuł „Fascynacja”

Cykl : „Cykl o Oskarze Blajerze, część 3

Autor Adrian Badnarek

Liczba stron 470

Wydawnictwo Novae Res

https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=fascynacja,druk
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

2 komentarze

  • Paulaa

    Świetna książka, w której akacja jest bardzo dynamiczna. Cały czas coś się dzieje, a czytelnik zostaje mocno zaskoczony. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się, kto w zabija niewinne dziewczyny w sposób podobny do Lalkarza, musicie koniecznie przeczytać tę książkę! 😉

Zostaw komentarz