recenzja książki

„FIGURANTKA” ANIELA WILK

Polska powieść sensacyjna z romansem w tle.
Pomysł na szpiegowską intrygę udany, fabuła dopracowana, język oraz styl prostu i czytelny.
Podobało mi się to, że poznawaliśmy historię dwutorowo, ponieważ opowiadali nam o niej Alice i Bruce.
Każdy rozdział naprzemiennie opowiadał ktoś inny, dzięki czemu poznaliśmy dwie zupełnie inne perspektywy i zupełnie inne emocje towarzyszące tym samym chwilą.Książkę czyta się szybko, lekko z zainteresowaniem od pierwszych linijek do samego końca.Mój czas z tą lekturą to dwie godzinki 🙂 To był miły czas z książką 🙂

Nasi główni bohaterowie to Alice i Bruce właśnie.

Ona jest spełniającą się zawodowo kobietą, pracującą w magazynie mody. Praca ta daje jej satysfakcję i duże pieniądze.Jest też mężatką a właściwie już wdową, zdążyła pochować męża, z którym chciała się rozwieść.
Po jego śmierci okazuje się, że kobieta zupełnie nie znała swoje męża Artura. Miał on swoje tajemnicze i bardzo niewygodne sekrety. Wiedział jednak o czymś co nie może wyjść na światło dzienne. Są ludzie, którzy nie cofną się przed niczym, aby tajemnice te pozostały w ukryciu. Dlatego teraz to Alice staje się kolejną potencjalną ofiara i łatwym celem.

On jest agentem FBI, który od wielu lat ściga mafię. Obserwował męża Alice i doskonale wie czym ten się zajmował.
Bruce jest dobry w swym fachu i bardzo skuteczny.
Niestety, gdy na jego drodze staje Alice nic już nie jest proste. Kobieta ma stać się tytułową Figurantka, jednak staje się kimś zupełnie innym.
Mężczyzna będzie chciał ochronić kobietę i zapewnić jej bezpieczeństwo. Nie pomaga mu w tym jej upartość, zadziorność i niechęć do wykonywania jego poleceń. A przecież w grę wchodzi jej życie.

W pewnym momencie oboje zdają sobie sprawę, że nie mają już komu ufać i mogą liczyć tylko na siebie.
To niejako wymuszone zaufanie do siebie wzajemnie tworzy pewną intymna nić. Czy ta sytuacja zbliży ich i pozwoli ochronić Alice ?Jak dalej potoczą się ich losy ? Przeczytajcie, a dowiecie się 🙂

Było tutaj wszystko to czego oczekiwałam – tajemnice, intrygi, zdrada, niebezpieczeństwo, akcja i romans.

Bardzo jestem ciekawa kolejnej części pt „Ryzykant”, która ukaże się w Wydawnictwie BURDA  30 września br.

 

Tytuł „Figurantka”
Autor Aniela Wilk

Liczba stron 352
Wydawnictwo Burda Książki
http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki/literatura-obyczajowa/figurantka/

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA BURDA KSIĄŻKI

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz