recenzja książki

„GORĄCZKA I KREW” Cédric Sire  

Książka z gatunku : kryminał, sensacja, thriller.
To było moje pierwsze spotkanie z tym francuskim autorem. Wiem, że nie ostatnie. Już mam drugą część serii pt. „Pierwsza krew”.Świetna fabuła. Ciekawy styl i prosty język. Fantazja i fikcja miesza się z rzeczywistością tworząc wręcz niewiarygodny nastrój.

Niesamowity klimat, który wprowadza nastrój niepokoju i tajemniczości od samego początku i trzyma do samego końca.
Cały czas coś się dzieje, wszystko jest przemyślane i dopracowane. Zakończenie jest mega – zaskoczenie totalne. Rewelacja.
Akcja powieści dzieje się na gdzieś w południowej Francji. To właśnie tutaj zaczynają ginąć piękne, młode dziewczyny.
Policji udaje się odnaleźć zmasakrowana ciała. Kto morduje i dlaczego?
Wszystko wskazuje na to, drastycznie okaleczone i zmasakrowane  ciała związane są z jakimiś rytuałami.
Sprawę prowadzi inteligentna i zdolna komisarz Eva Svarta. Jest białowłosą albinoską, która bardzo stara się zapomnieć o tym co przeżyła.
Kobieta boryka się z demonami z przeszłości. Czy mimo to doprowadzi sprawę do końca i odnajdzie szalonego mordercę? Czy uda się jej rozwiązać tę piekielną zagadkę?
Niestety nie ma pojęcia na jakie ryzyko i na jak wielkie niebezpieczeństwo jest narażona ona sama.Podejrzanymi o tak okrutne działania są dwaj bracia na posesji, których znaleziono dowody ich winy. Zostają osądzeni i wsadzeni do więzienia.
Szybko jednak okazuje się, że morderstwa nie skończyły się i ktoś dalej morduje piękne kobiety w bardzo podobnym schemacie działania.

Kim jest kobieta zwana Eloise Lombard? Ta postać zupełnie nie przykuła mojej uwagi na początku … a powinna.
Będą tutaj rytuały, sporo drastycznych scen. Paranormalne klimaty i magia.
Niepogodzenie się z nieuchronną starością i jej konsekwencjami. Walka z samym sobą i swymi demonami sprzed lat.
Chciwość, władza, zazdrość, próżność, piękno, młodość i śmierć, która każdego z nas czeka. Pojawiają się tajemnicze wilki.
To świetna książka o tym co ludzkie, o tym co w nas samych. Ludzkiej ułomności i niepogodzeniu się ze starością, niedołężnością a w rezultacie ze śmiercią i przemijaniem.
Powieść, która rozbudzi Twoją wyobraźnię i zmusi do zastanowienia się nas własnym życiem.
Świetna powieść. POLECAM 🙂
Tytuł ” Gorączka i krew”
Autor Cédric Sire
Cykl: Eva Svarta (tom 1)
Tłumaczenie Marzena Dupuis.
Wydawnictwo Dragon
Liczba stron 420
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWO DRAGON

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz