recenzja książki

„GRA POZORÓW” KERRY WILKINSON

Jest to czwarta już część cyklu o detektyw Jessice Daniel.

Można śmiało przeczytać nie znając poprzednich części, ponieważ każda książka to osobna historia.

Ja jednak polecam przeczytać całość – szczególnie „Kobieta w czerni”.

Świetny pomysł, przemyślana i dopracowana fabuła, bardzo intrygująca zagadka. Bardzo realistyczni bohaterowie.

Jest tajemniczo, mrocznie, niepewnie. Zaskakujące zwroty akcji i nieprzewidywalne zakończenie. Cudownie.

Autor ma niepowtarzalny język i styl, co tworzy genialny wciągający klimat, pełen niedopowiedzeń, tajemnic i intryg. Skrzętnie skrywane tajemnice, trudne relacje międzyludzkie, zbrodnie i miłość.
Powieść tę czyta się lekko, szybko i z ciarkami na plecach. Historia pochłonęła mnie w swój świat i przeczytałam ją na raz w niecałe trzy godziny.

Wszystko zaczyna w pewien mglisty poranek w Manchesterze, gdzie dochodzi do wypadku samochodowego, w którym ginie kierowca. Policja odkrywa, iż w bagażniku znajdują się zwłoki dziecka. Kim jest kierowca i kim jest martwe dziecko ?
Nie będzie łatwo, ponieważ kierowca nie ma przy sobie żadnych dokumentów. Tożsamość chłopca zostaje łatwo rozszyfrowana – jest to zaginiony niedawno chłopiec.
Sprawa ta zostaje przydzielona znanej nam już z poprzednich części sierżant Jessice Daniel.
Tym razem będzie miała do rozwiązania niezwykle trudną zagadkę znikających dzieci. Wykaże się swoją inteligencją, bystrością umysłu, ogromnym zaangażowaniem i sprytem.
Szybko okazuje się, że samochód biorący udział w nieszczęśliwym wypadku był kradziony. Zostają w nim znalezione tajemnicze przedmioty – mapka i klucze. Ślady prowadzą do lasu, gdzie zostały znalezione zakopane w ziemi ubrania chłopca, który zaginął czternaście lat temu oraz tajemnicza lista na której znajdują się imiona dzieci z okolicy.

Gdy giną kolejne dzieci z listy Jessica wie, że ma mało czasu, a zabójca realizuje z wielką skrupulatnością swój plan.

Kim jest morderca i co kieruje jego myślami, działaniami ?Ja już wiem. Warto poznać tę historię.

Bardzo lubię pióro autora, każda z Jego książek jest niesamowita.

P O L E C A M  🙂

 

Tytuł „Gra pozorów”

Autor Kerry Wilkinson

Seria „Detektyw Jessica Daniel”

Tłumaczenie Tomasz Illg

Liczba stron 336

Wydawnictwo Dragon

http://wydawnictwo-dragon.pl/product/1767
Egzemplarz recenzencki od WYDAWWNICTWA DRAGON

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz