debiut literacki,  recenzja książki

„GWIAZDA SZERYFA” ALEKSANDRA BOROWIEC

Jest to bardzo udany debiut literacki autorki.
Powieść zakwalifikowana została jako : kryminał, sensacja, thriller.
Czyta się ją dobrze, szybko i z dużym zaciekawieniem.

Opowieść o powojennych przygodach młodego milicjanta, który ucieka z Warszawy do Olsztynka. Trafia na dziki powojenny świat, wypełniony strachem, pazernością i zawiedzionymi nadziejami.
Postacie są tu wyraziste i indywidualne, osadzone w świecie, który możemy sobie przyswoić. Pozostali przegrani Niemcy, agresywni i bezkarni Czerwonoarmiści.
Zło jest tu powszechne i wyziera z wielu oczu. Przesiedleńcy spodziewali się raju i życia jakiego nie znali wcześniej, a znajdują ruiny i biedę, o wszystko trzeba walczyć, trzeba przetrwać.
Ludzie zmęczeni wojną w nowej sytuacji zamiast ulgi i nowego życia stają się bestiami. Do tego nowa władza w osobach komendanta MO Waligórę i dowódcy SB, burmistrz musi rozprawić się z zabobonnym lękiem przez który osiedleńcy zechcą czym prędzej uciec z odzyskanego miasteczka. Każda z postaci ma swoje cechy i nie sposób ich ze sobą pomylić. To prawdziwi bohaterowie stworzeni z pietyzmem i starannością. Oni swoimi cechami i motywami wypełniają ponury i głodno brudny świat, gdzie o swoje trzeba walczyć.
Tuż obok jest las do którego lepiej się nie zapuszczać, jest młoda dziewczyna, jest starucha Niemra, są martwe dzieci, są bandy. Wszystko w tym mrocznym świecie pełnym zagadek i majak z pogranicza horroru.

To bogata i staranna literatura, udana powieść i niezła przygoda dla czytelnika.

POLECAM 🙂

Tytuł „Gwiazda szeryfa”
Autor Aleksandra Borowiec
Liczba stron 656
Wydawnictwo Zysk i S-ka
https://sklep.zysk.com.pl/gwiazda-szeryfa.html

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA ZYSK I S-KA

 

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz