debiut literacki,  recenzja książki

„HANNAH” LUCY WILD

Jest to debiut literacki.

Powieść została zakwalifikowana jako polska literatura obyczajowa, romans. Ja jednak stanowczo uznałabym ją jako literaturę młodzieżową.

Ciekawy pomysł, był też potencjał, jednak czegoś mi tutaj brakło.

Nie było zaskoczenia, a bardzo to lubię. Prosty język i styl.

Nasza tytułowa bohaterka ma dwadzieścia lat i przeżyła piekło. Pomimo, że upłynąć rok od tragicznego wydarzenia przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Dziewczyna decyduje się wyjechać jak najdalej – rozpoczyna studia w Nowym Jorku, z dala od domu i demonów, które tam zostały.
W mieście tym mieszka jej babcia, mimo to decyduje się zamieszkać w akademiku.
Ta zmiana otoczenia jest szansą na dobrą szkołę, ale i ucieczką. Jednak cały czas pamięta a wspomnienia są bardzo bolesne .To co przeżyła odbija piętno na jej dalszym życiu. Hannah uczy się ufać ludziom i po dość krótkim czasie ma przy sobie zaufanych przyjaciół, którzy poznawszy jej przeszłość wspierają ją.

Poznaje też chłopaka o imieniu Will, który jest bratem jej współlokatorki. To gwiazda szkoły i niezły imprezowicz. Zmienia dziewczyny jak rękawiczki i jest wkurzający.
Czy pod maską luzaka krył się zupełnie inny chłopak ?

Hannah i Will nie lubią się, jednak z czasem okazuje się, że łączy ich coraz więcej. Co ? Przeczytajcie, a dowiecie się.

Mamy lata szkoły, przyjaźń, zauroczenie, miłość.

Są też traumy, demony z przeszłości i skrywane sekrety, które nie mogą wyjść na światło dzienne.

Idealna książka dla młodzieży, ale nie tylko.

 

Tytuł „Hannah”

Autor Lucy Wild

Liczba stron 436

Wydawnictwo Novae Res

https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=hannah,druk
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz