Home

„Coraz większy mrok” Colleen Hoover

Świetnie napisany thriller psychologiczny.
Niesamowity klimat , który wciąga od pierwszych linijek i trzyma do ostatniej kropki.Ciekawy styl. Prosty i bardzo autentyczny pomysł.
Wyjątkowo łatwo było mi wskoczyć w klimat i realia domu w którym dzieje się wszystko.

Dwie kobiety Verity – sparaliżowana żona, autorka bestselerowej serii thrillerów , Lowen – młoda pisarka i jeden mężczyzna  Jeremi – mąż głównej bohaterki , ojciec dzieci.
Dwie nieżyjące dziewczynki – bliźniaczki , które zginęły w tragicznych okolicznościach. Czy jednak to faktycznie były tragiczne wypadki ?
Co dzieje się w głowie zazdrosnej kobiety , która czuje ,że mąż kocha bardziej dzieci niż ją ? „Wiedziałam,że jestem tą trzecią”- pisze.  A może powinnam zapytać co dzieje się w głowie mężczyzny , który czuje, że żona odnosi sukcesy, ciągle jest w trasach a on rezygnuje z pracy aby zająć się domem ?
Po trzecie –  co czuje młoda kobieta , która trafia do domu Państwa Crawford w celu dokończenia serii książek Verity i znajduje schowane zapiski chorej kobiety.
I po czwarte co czują w tym wszystkim dzieci ? – syn Crew , który domyśla się jak sądzę tak wiele. Dziewczynki gdy żyły czy czuły co dzieje się w ich domu ?

Przyznam , że im dalej czytałam tym bardziej czułam , że jestem w coraz większym mroku zdarzeń , sytuacji. Pozornie tylko wyglądająca normalnie rodzina,która tak wiele przeszła (śmierć bliźniaczek).
Jednak cały czas czułam ciarki na plecach czytając tę książkę , odwracałam się za siebie czy mam zamknięte drzwi.  Zwyczajnie się bałam jak gdybym to ja była Lowen. Różne myśli krążyły po mej głowie i przyznam , że dość szybko wpadłam na pomysł zakończenia tej książki.
Nie jestem zaskoczona jednak czy aby na pewno wiem co się działo w domu Crawfordów ? – czy na pewno mam rację ? A może jednak prawda jest inna i dałam się zwieść czyimś słowom ?
Rzadko spotykam w książkach tak naturalne ,  śmiałe sceny erotyczne ,  których nie da się pominąć.

Świetne zakończenie – wbija i pozostawia w niepewności  ,  czy to co nam się wydaje jest prawdą. Uwielbiam takie książki 🙂

Bardzo serdecznie POLECAM 🙂
Dla mnie to były 3 niesamowite godziny spędzone z dobrą książką  🙂  i wiem,że zapamiętam ją na dłużej  🙂

 

Tytuł ” CORAZ WIĘKSZY MROK ”
Autor  Colleen Hoover
Wydawnictwo Otwarte
Tłumaczenie Piotr Grzegorzewski
Liczba stron 320