recenzja książki

„I JA CIEBIE TEŻ” Z.DOBRUCKA, B.HARASIMOWICZ, K.KALICIŃSKA

Jeśli zaczynać życie od nowa, to tylko w Święta.

Trzy Panie postanowiły napisać wspólną książkę z gatunku literatura obyczajowa, romans.

Jak im to wyszło ? Przeczytajcie, ja już wiem.

Nie czytałam żadnej książki, która wyszła spod pióra tych autorek, więc zupełnie nie wiedziałam czego można się spodziewać. Książka miała swoją premierę czternastego października bieżącego roku.
Sądzę, że pora jej wydania nie jest przypadkowa.

Nasze główne bohaterki to trzy przyjaciółki : Laura, Agata, Wiktoria.

Jedna jest szefową dużej stacji telewizyjnej, druga reżyserką dużych widowisk rozrywkowych a trzecia prowadzi dobrze prosperująca agencję dla aktorów i aktorek. Każda jest inna, każda ma swój świat i własne problemy.

Połączyła je wspólna pasja i fakt, że czują się znakomicie w swoim towarzystwie. Spotkały się na początku swojej drogi zawodowej i od tego momentu są sobie bliskie. Dbają o siebie i swoją przyjaźń. Mogą na sobie polegać i wzajemnie się wspierają. Są szczęśliwe, piękne, bogate, spełnione zawodowo i prywatnie. Mocne, silne a mimo to wrażliwe i uczuciowe. Kobiety mają piękny zwyczaj – co roku spotykają się na Wigilijnym śniadaniu, aby porozmawiać i podsumować swój rok i pochwalić się nowymi pomysłami i perspektywami.
W tym roku jednak wraz z Wigilią zbliża się katastrofa dla każdej z nich. Właśnie wtedy wszystko się zmienia. Ich światy legną w gruzach i tylko od nich zależy co dalej,

Podoba mi się, ze wszystko dzieje się w krótkim czasie – zaledwie kilku dni, od Wigilii do Sylwestra.

Zakończenie otwarte sugeruje różne domysły i nie do końca wiadomo jak się wszystko zakończyło.
Pomimo swej lekkości i humoru książka porusza niezwykle ważne tematy życiowe jak : alkoholizm, depresja, samotności i potrzeba miłości.
Jest miłość, zdrady, rozwody, rozstania. Jednak najważniejsza w tym wszystkim jest siła kobiecej przyjaźni. Mieć obok siebie, chociaż jedną Przyjaciółkę to cudowna rzecz.

Lektura dobra na spokojny świąteczny czas, gdy odpoczywamy wyłączając zbytnie myślenie.
Czyta się lekko i bardzo szybko, wręcz błyskawicznie.

Tytuł ” I ja Ciebie też !”

Autor Zuzanna Dobrucka, Beata Harasimowicz, Katarzyna Kalicińska

Liczba stron 279

Wydawnictwo Burda Książki

http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki/literatura-obyczajowa/i-ja-ciebie-tez/
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA BURDA KSIĄŻKI

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz