recenzja książki

„ILUZJONISTA” REMIGIUSZ MRÓZ

Kolejna powieść autora i jednocześnie druga część cyklu z Gerardem.
Poprzednia nosiła tytuł „Behawiorysta”.
Przyznam, że co jakiś czas trafia mi się bardzo niestrawna książka tegoż Pana, jednak ta jest ŚWIETNA po prostu.

Intrygująca fabuła, styl i język jakby nie Pana Mroza, cudowny mroczny klimat.Tak, powieść tę czyta się mega szybko, właściwie ekspresowo i pomimo 528 stron pochłonęłam ją w jeden wieczór.
Bardzo podobało mi się pomieszanie czasowe – coś co działo się teraz i kiedyś.
Świetne zagadki na myślenie i nie tak oczywiste rozwiązania.Zakończenie mnie zaskoczyło – uwielbiam to.
Ale od początku.Znany nam już z pierwszej części cyklu bohater Gerard Edling w 1988 roku prowadził śledztwo mające na celu schwytać mordercę nazwanego „Iluzjonista”.
Mężczyzna ten mordował ludzi w bardzo misternie zaplanowany sposób i zostawiał przy tym zagadki do rozwiązania.
Zwodził tym samym organy ścigania i często celowo kierował na niewinną osobę.
Morderca na szczęście został złapany.Dobre trzydzieści lat po tym na opolskim kąpielisku znajdujemy kobietę z wyrytym znakiem zapytania  – znakiem, podpisem Iluzjonisty.
Policja zaczyna się obawiać, że Iluzjonista powrócił (więc kogo schwytano wiele lat temu i dlaczego tyle lat był spokój?), lub znalazł się naśladowca i zacznie się kolejna seria okrutnych morderstw.Jest naturalnym, że do tej sprawy przydzielono znów Gerarda, pomimo, że został on usunięty z policji.
W tej chwili jest on jedyna osobą, która wiele pamięta z poprzednich morderstw, tym bardziej, że dokumenty sprzed lat tajemniczo zniknęły.

Kto morduje i dlaczego ?
Czy Gerard rozwiąże tę zagadkę ?

Remigiusz Mróz w REWELACYJNEJ formie 🙂

POLECAM 🙂

Tytuł „Iluzjonista”
Cykl „Gerard Edling – tom 2
Wydawnictwo Filia
Liczba stron 528

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz