Inna - Max Czornyj - recenzja
recenzja książki

Inna – Max Czornyj

Rewelacyjna polska powieść – świetny thriller psychologiczny.

To najlepsza książka tego autora. Czornyj zaskoczył mnie niesamowicie. Cieszę się, że dałam mu kolejną szansę.

Po książkach z cyklu „Komisarz Eryk Deryło” gdzie działo się tak wiele zła, a przy tym autor mylił imiona i nazwiska swoich bohaterów, można było mieć wątpliwości co do przyszłych propozycji pisarza.

A jednak tym razem warto było przeczytać 🙂

Główny bohater to Mikołaj Popławski, który budzi się w super apartamencie nad Bałtykiem, nie wie kim jest i co tu robi. Absolutnie nie pamięta nic – jego dotychczasowe życie to zupełnie biała kartka. Wie tylko tyle,że wszystko musi spisywać – każdą myśl, skojarzenie, pomysł.
W piwnicy znajduje przykutą do ściany nagą, młoda kobietę. Zastanawia się czy jest mordercą, porywaczem a może ktoś go wkręca w jakiś mega głupi żart. Mikołaj jest zdezorientowany, przerażony i nie wie co robić. Nikt z nas nie chciałby stracić pamięci i „obudzić się” w nieznany świecie. W jednym z pokojów mieszkania znajduje się drukarka i cała masa wydrukowanych zapisków Mikołaja – może tutaj znajdzie jakieś wskazówki.

Inna - Max Czornyj - recenzjaW pewnym momencie pojawia się Amelia, która twierdzi, że jest jego dziewczyną i mieszkają razem.

Kilka domów dalej mieszka kobieta – matka, która szuka swojej zaginionej córki.

Czytając miałam wrażenie, że oglądam film – bardzo plastyczne i realistyczne opisy oraz niesamowita atmosfera, która wciąga do ostatnich stron (zupełnie jakby nie napisał to Pan Max).

Tak, zakończenie mnie zaskoczyło – uwielbiam to 🙂


Tytuł „INNA”
Autor Max Czornyj
Wydawnictwo Filia
Liczba stron 400

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz