recenzja książki

„INSPIRACJA” ADRIAN BEDNAREK

WOW 🙂
Genialny polski thriller psychologiczny.
Moje pierwsze spotkanie z autorem i już wiem, że nie ostatnie.
Oryginalny pomysł, bardzo przemyślana fabuła, ciekawy język i styl.
Klimat bardzo mroczny i paskudny zarazem. Książka fascynuje i odrzuca.
Powieść już od pierwszych linijek wciąga nas w swój okropny, wstrząsający świat. Kilka razu czułam na plecach nieprzyjemne mrowienie.
Plastyczność obrazu i dobrze ukazane postacie spowodowały, że razem z naszymi bohaterami czułam, widziałam, słyszałam i odczuwałam to co oni.
Zakończenie zupełnie nieprzewidywalne, zaskakujące i dające do myślenia. Rewelacja.
Nasz główny bohater to Oskar. Młody chłopak, który po traumatycznych wydarzeniach zaczyna pisać opowiadania.Jest to jego sposób na traumę i poradzenie sobie z tym czego doświadczył.Pewnego dnia wpada na genialny pomysł i udaje się na pogrzeb bardzo brutalnie zamordowanej dziewczyny. Liczy, że znajdzie tam inspirację dla swoich opowiadań.
Znajduje tam natchnienie i coś co wpłynie na jego dalsze życie.
Niestety pojawiają się kolejne tajemnicze i bardzo okrutne morderstwa dokonane na nastolatkach.
Oskar pragnie rozwiązać tę zagadkę. Podąża śladami okropnych zbrodni. Kim jest psychopata mordujący dziewczyny nazwany Łowcą Nimfetek ? Kim jest piękna dziewczyna o imieniu Luiza ?
Mamy tutaj poruszane bardzo ważne i trudne tematy : przemoc, molestowanie seksualne dzieci i to w jaki sposób wpływa to traumatycznie na dalsze życie tych skrzywdzonych dzieci.
Jakim trzeba być potworem, aby krzywdzić dziecko ?InspiracJA jest pełna zła, brutalności, mroku. Bardzo wyraźnie ukazuje ludzki umysł i ludzką psychikę.

Czy miłość może się stać inspiracją do zbrodni ?

Tak się cieszę, że jest to pierwsza część cyklu o Oskarze Blajerze. Wyczekuję już kolejnych i nawet znam tytuły ” ObsesJA” i „FascynacJA”.

Tytuł „Inspiracja”
Autor Adrian Bednarek
Liczba stron 507
Wydawnictwo Nove Res

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz