recenzja książki

„INTRUZ” MAREK STELAR

Świetna polska powieść z gatunku : kryminał, sensacja, thriller.
Jest to jednocześnie pierwsza część nowego cyklu autora.

Bardzo ciekawa fabuła, misterna intryga i nieprzewidywalne zakończenie.

Powieść wciąga od pierwszych słów i trzyma w napięciu do samego końca.Styl, język, klimat bardzo łatwo przenosi nas w wykreowany świat, gdzie możemy się utożsamić z kim chcemy.
Wszystko tutaj się bardzo przemyślane, logiczne i współgra tworząc iście intrygującą całość.

Oto mamy dwóch braci bliźniaków –  Adriana i Kamila.
Jeden jest skromnym i jak się okazuje niezwykle bystrym urzędnikiem, a drugi funkcjonariuszem ABW, który przeszedł na ciemną stronę mocy zdradzając swój kraj.Łączą ich więzy krwi, wspólna matka i ojciec, który zginął w dziwnych okolicznościach podczas służby.
Jednak drogi ich się rozdzielają wiele lat temu i dziś nie wiedzą właściwie o sobie nic.Jedyne co dzisiaj mogą to powspominać swoje wspólne dzieciństwo i niespodziewaną śmierć ojca.
Pewnego dnia Adrian otrzymuje niespodziewanie list – wiadomość od brata, która jest krótka lecz bardzo konkretna. Zgodnie z przewidywaniami Kamila bardzo szybko pod drzwiami Adriana pojawia się pracownik ABW, który próbuje przekonać go o zdradzie brata i namówić go na współpracę.
Przecież dobro kraju jest najważniejsze.

Jak potoczą się dalsze losy Adriana i Kamila , co okaże się prawdą dowiecie się czytając. .
Mamy tutaj świat szpiegów, służby specjalne, intrygi , tajemnice, Chińczycy i wielkie pieniądze.

Polscy naukowcy i grafen, którego wszyscy chcą mieć.

Zaskakujące zakończenie, chociaż pozostają pytania 🙂 czekam na kolejną część 🙂

Tytuł „Intruz”

Autor Marek Stelar

Liczba stron 384
Wydawnictwo Filia

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz