recenzja książki

„JAK SIĘ NIE WSTYDZIĆ” YAEL ADLER

Ta książka wyjaśnia prawie wszystko co nas kłopocze i zawstydza.

Przełam TABU związane z ciałem !
Świetnie napisany poradnik popularnonaukowy.

Lekkie pióro i ogromne poczucie humoru. Gwarantuję, że treść nie pozwoli Wam się nie uśmiechać czytając.
Jest trochę naukowo – lekarsko, trochę psychologicznie. Jednak uzyskany efekt jest bardzo konkretny, rzeczowy i naturalny. Zabawne rysunki dopełniają całość.

Przyznam, że pochłonęłam tę lekturę w jeden wieczór. Miałam przy niej niezłą zabawę.
Któż z nas nie wstydzi się pierdzieć , bekać czy wydawać dziwne odgłosy. Gdy dołożymy do tego nietrzymanie moczu, dziwne wydzieliny z organów rodnych czy zaburzenia erekcji mamy już spory spis rzeczy, które są wciąż jeszcze tematami TABU.O tym wszystkim pisze autorka, która z zawodu jest lekarzem dermatologiem zajmującym się chorobami skóry i chorobami wenerycznymi.

Jak sama pisze „Nic co ludzkie nie jest jej obce”, jednak każdego dnia w swojej pracy spotyka ludzi, którzy czują się nieswojo ze sobą, swoim ciałem i także ze swoją psychiką.
Ludzie ci często cierpią w samotności, wstydzą się i milczą. Nie mają śmiałości, odwagi aby powiedzieć o ważnych i jakże naturalnych rzeczach, ponieważ są one dla nich tematami Tabu, czyli tematami wstydliwymi.

Dzięki tej książce dowiemy się bardzo wielu ciekawych i pouczających rzeczy, naturalnych prawd. Przede wszystkim nabierzemy przekonania, że to co się dzieje z naszym ciałem jest bardzo często normalne i nie należy się tego wstydzić.

Całość podzielona jest na cztery części , dwadzieścia jeden rozdziałów. Każda część poświęcona jest innemu zagadnieniu. I tak mamy :

Tysiąc i jedna woń : zapachy ciała,

Kiedy seks i miłość naprawdę swędzą : mieszane uczucia tam na dole,

Ludzkie skazy : czego lepiej nie oglądać dokładnie,

Melodie dla milionów lub dlaczego powinniśmy słuchać swojego ciała

Sądzę, że tę lekturę powinien przeczytać każdy.

Dobrze, że takie poradniki powstają i są wydawane.

P O L E C A M  🙂

Tytuł „Jak się nie wstydzić”

Autor Yael Adler

Tłumaczenie Bartosz Nowacki

Liczba stron 416

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
https://ksiegarnia.proszynski.pl/product,77235

Egzemplarz recenzencki od WYDAWICTWA PRÓSZYŃSKI I S-KA

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz