Cytaty z książek,  recenzja książki

„JĘZYKI ZWIERZĄT” EVA MEIJER

Zapraszam WAS w niesamowicie fascynującą podróż do świata zwierząt.
Odkryjemy w jaki sposób porozumiewają się zwierzęta.
Genialny pomysł na książkę.
Prosty język i styl, który powoduje, że lekturę tę chłonie się od pierwszych linijek do ostatniej kropki.
Poznamy nieznany nam świat zwierząt, który cały czas zaskakuje i zachwyca.
Autorka wykazała się rewelacyjną znajomością natury zwierząt.
Poznanie języka zwierząt nie jest proste, jednak jak się okazuje możliwe.
Dzięki technologii cyfrowej, naukowcy mogą mapować i interpretować dźwięki wielu gatunków zwierząt, ale to co najbardziej niezwykłe, mogą też odpowiadać w tym samym języku. Fascynujące.
Zachwycające i zadziwiające zarazem jest to, ze wszystkie zwierzęta stadne rozwinęły swój system komunikacji. Posługują się zapachami, dźwiękami, kolorami i ruchami.
To niesamowity język, który człowiek dopiero zaczyna poznawać. Biolodzy i etolodzy mają dużo pracy przed sobą, jednak mogę się już pochwalić swoimi wynikami, odkryciami.
I tak na przykład dowiemy się, że delfiny i papugi mówią do siebie po imieniu, a nietoperze lubią plotkować.
Wrony, słonie i inne zwierzęta maja rytuały żałobne i są zainteresowane martwymi osobnikami swojego gatunku. Wiele zwierząt czuwa przy ciele martwego członka grupy, czują więc, że przyszła śmierć. Czyż to nie są zaskakujące odkrycia ?
Rozdział poświęcony zwierzętom domowym pokazał mi zupełnie inne spojrzenie na mój dialog z moim psim przyjacielem.
P O L E C A M tę lekturę, absolutnie jest warta przeczytania 🙂
Cytat :
„Jeśli masz szczęście, możesz spotkać zwierzę, które zechce z tobą porozmawiać. Jeśli masz jeszcze więcej szczęścia, spotkasz zwierzę, które poświęci czas i zada sobie trud poznania ciebie. Z mojego doświadczenia wynika, że większość z nich jest skłonna uciąć sobie z nami pogawędkę. Hojnie też dzielą się swoimi opowieściami. Z niektórymi można nawiązać trwałe relacje. Taki związek może wiele nauczyć nie tylko o danym zwierzęciu, lecz także o języku i o tobie samym. Inne zwierzęta maja własną perspektywę postrzegania świata. Patrzenie ich oczami wzbogaca i pozwala spojrzeć na nie pod innym kątem”.

 

Tytuł „Języki zwierząt”

Tłumaczenie Alicja Oczko

Autor Eva Meijer

Liczba stron 280

Wydawnictwo Marginesy

https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133358/jezyki-zwierzat
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA MARGINESY

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz