recenzja książki

„KALIGULA.WYZNANIA SZALEŃCA” Michał KUBICZ

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, i już wiem, że nie ostatnie.
Powieść z gatunku : powieść historyczna.
Fantastyczna i porywająca powieść opowiedziana z perspektywy naszego bohatera. To historia widziana jego oczami i przeżyciami.
Czyta się ją dobrze, lekko, szybko i pomimo jej obszerności udało mi się przeczytać, a właściwie „pochłonąć” ją w jeden wieczór.
Wielowymiarowość, niebanalny styl pełen szczególików z tamtych czasów.
Piękny plastyczny język bez problemu przenosi nas w inny wymiar, do starożytnego Rzymu, którego widzimy w pełnym blasku jak i w codzienności.
To historia KALIGULI opisana w niesamowity sposób, pełen pasji i realizmu. Świetna przygoda.
Słyszeliśmy o szaleńcu zasiadającym na tronie, który był tyranem, próżnym, okrutnym despotą i dewiantem seksualnym.
Sam ogłosił siebie bogiem i czerpał niesamowitą przyjemność, wręcz satysfakcje z sadystycznego zadawania bólu i zabijania ludzi.
Na koniec pojawiają się ważne pytania : Czy ten człowiek był potworem? Gdzie kończy się granica człowieczeństwa? Gdzie zaczyna  się szaleństwo?
Czy po przeczytaniu tej książki zmieni się nam obraz postrzegania „Kaliguli”? Przekonajcie się sami – zapraszam do przeczytania, bo warto  🙂
Tytuł „KALIGULA. WYZNANIA SZALEŃCA”
Autor Michał KUBICZ
Wydawnictwo Książnica PUBLICAT SA
Liczba stron 509
Egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa Publicat

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz