debiut literacki,  recenzja książki

„KIEDY SPAŁAŚ” LIZ LAWLER

Genialny, a zarazem przerażający thriller psychologiczny.

Bardzo udany debiut autorki.

Świetna intryga, przemyślana i dopracowana w szczególikach fabuła. Język i styl prosty i zrozumiały.
Jest bardzo klimatycznie, tajemniczo i mrocznie. Powieść wciąga w swój świat od pierwszych linijek i trzyma w napięciu do samego końca.
Miałam wrażenie, że czytam na jednym wdechu i nie odłożyłam książki, póki nie przeczytałam do końca.
Dałam się zwieść i podejrzewałam nie tego kogo należało. Uwielbiam się mylić. Zaskakujące zakończenie, którego nie przewidziałam. Świetnie.

Aleks Taylor, to młoda kobieta, która jest panią doktor i pracuje w szpitalu. Pewnego dnia budzi się na stole operacyjnym i nie może się ruszyć. Widzi mężczyznę, który w masce chirurga stoi tuż nad nią. Mówi co jej zrobi i sposób w jaki się zachowuje daje pewność Aleks, że zostanie skrzywdzona. Panicznie się boi i pragnie za wszelką cenę zawołać o pomoc. Niestety nie może … gdy się budzi znajduje się w zupełnie innym pomieszczeniu. Opowiada o tym co przeżyła, że została zaatakowana i straszono ją gwałtem. Składa zeznania na policji o tym co miało miejsce, niestety nikt nie chce jej uwierzyć tym bardziej, że na jej ciele nie ma żadnych śladów.
Aleks jest przerażona faktem, że nikt nie chce jej uwierzyć i została potraktowana jak szalona kobieta, która zmyśla sobie jakieś historie.
Znajomi sugerują jej, aby odstawiła leki i alkohol, ponieważ zaczyna się zachowywać nienormalnie. Zaczyna się zastanawiać czy z nią wszystko jest dobrze, czy faktycznie jej umysł nie płata jej figla. Pojawiają się nowe ofiary i Aleks ma wielką nadzieję, że wreszcie wszystko się wyjaśni i osoba podszywająca się pod chirurga zostanie złapana.

O co w tym wszystkim chodzi i kim jest tajemniczy morderca ? Ja już wiem 🙂

P O L E C A M przeczytać tę powieść, będzie to dobry czas z dobra książką 🙂

 

Tytuł „Kiedy spałaś”

Autor Liz Lawler

Tłumaczenie Zbigniew Kościuk

Liczba stron 368

Wydawnictwo Kobiece

http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/kiedy-spalas/
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA KOBIECEGO

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz