recenzja książki

„KŁAMCZUCH” JĘDRZEJ PASIERSKI

Premiera tej powieści zapowiedziana jest na 27 stycznia br.

Cieszę się, że mogłam ją już przeczytać 🙂
Bardzo lubię tę serię i czekałam za kolejną częścią.
Jest to czwarte już spotkanie z komisarz Niną Warwiłow.
Ty razem komisarz wraz ze swoją córką Milą wybrała się na spokojny urlop do wsi Pyrowa w Beskidach Niskich.

Wiemy już, że tam gdzie nasza komisarz, tam też dziwne i skomplikowane zagadki oraz trupy.

Świetny pomysł na książkę, fabuła dopracowana ze szczegółami, wartka akcja, która trzyma w napięciu od pierwszych linijek do ostatniej kropki. Bardzo realistyczni bohaterowie z tym wszystkim co takie nasze, ludzkie. Intrygujący wątek kryminalny, ciekawe nawiązania do historii regionu.

Autor ma bardzo lekkie i niesamowicie plastyczne pióro, dzięki czemu bardzo łatwo jest wskoczyć w wykreowaną historię i razem z naszymi bohaterami doświadczać tego co oni. Byłam tam, widziałam, słyszałam i czułam.
Tak, polubiłam naszą bohaterkę Ninę i nieustannie zaskakiwała mnie jej wnikliwość, bystry umysł i łączenie faktów. Ja dałam się kilka razy wywieść w pole.
Kim jest tytułowy „Kłamczuch” ? i czy faktyczne mężczyzna kłamie ? a może wygodniej jest uznać Go za mało szkodliwego wariata i się z Niego nabijać. Dlaczego w takim razie Jego los wygląda, tak jak wygląda ?
Tajemnice z przeszłości i bardzo hermetyczne społeczeństwo, które nie pozwoli, aby na światło dzienne wyszły sprawy ważne i haniebne.
Będziecie zaskoczeni – ja byłam.

Polecam całą serię, czyli po kolei : „Dom bez klamek” ; „Roztopy” ; ” Czerwony świt” i oczywiście „Kłamczuch”.

Mam nadzieję, że będzie kolejna część 🙂 Zapytam o nią autora 🙂

Tytuł „Kłamczuch”

Autor Jędrzej Pasierski
Cykl „Nina Warwiłow”, tom 4

Ilość stron 294

Wydawnictwo Czarne

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/klamczuch
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA CZARNEGO

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz