kolory zła czerwień - recenzja książki
recenzja książki

„KOLORY ZŁA.CZERWIEŃ” Małgorzata Oliwia Sobczak

To pierwsza powieść kryminalna tejże autorki. Uważam, że bardzo udany debiut literacki.
Sam początek jest już intrygujący – kobieta spacerująca z psem po sopockiej plaży i pies zaciekle szczekający na coś co znajduje się w wodzie „Jakieś trzy, cztery metry od brzegu dryfował spory obiekt. Wyglądał jak „kukła” – już na trzeciej stronie powieść zaczyna się akcja, która kończy się na ostatniej stronie przy ostatniej kropce.
Niesamowity klimat, który powoduje, że wskakuje się w tę książkę z ogromną łatwością i czyta się ją jednym tchem – do samego końca. A później żal, że to już koniec.
Język, styl jest szalenie ciekawy. Wnosi niepokój, lęk i strach. Czuje się mrok i poczucie zagrożenia ale i bezradność sytuacji.

Podoba mi się to, że akcja powieści dzieje się dwutorowo rok 2013 i 1995, rozdziały przeplatają się wzajemnie tworząc dokonały obraz tego co się działo kiedyś i co się dzieje teraz.
W odstępie siedemnastu lat pojawiają się w Sopocie dwa bardzo podobne morderstwa młodych kobiet – zostają one wyłowione z morza i mają taki sam makabryczny sposób oszpecenia ofiary.
Pomysł podobnego morderstwa po siedemnastu latach wydawać się może mało oryginalny, lecz czy aby na pewno nic się nie działo w międzyczasie? Bardzo nieoczekiwane zwroty akcji, wciąż nowi podejrzani i tak jak to przeważnie bywa mordercą jest ten najmniej podejrzany. Dałam się zwieść , nabrać – rozwiązanie było niby tak oczywiste a jednak nie domyśliłam się. Genialne w swej prostocie i dopracowaniu. Uwielbiam być zaskakiwana.
Mamy tu morderstwa seryjnego zabójcy, jego bezkarność i niesamowitą pewność siebie. Miłość, namiętność i zazdrość.
Są też trudne relacje rodzinne, brak zrozumienia i brak wsparcia w realizacji marzeń, śmierć bliskiej osoby, chore umysły.
Na deser układy i zastraszanie mafijne, korupcję w policji. Poznajemy dość dokładnie pracę lekarza medycyny sadowej Tadeusza Dubieli, sędziny Heleny Boguckiej i Prokuratora Leopolda Bilskiego.

kolory zła czerwień - recenzja książkiŚwietna powieść kryminalna. POLECAM SERDECZNIE.
Czekam za kolejną częścią serii „Kolory zła”.

Tytuł „CZERWIEŃ”
Seria „KOLORY ZŁA”
Autor Małgorzata Oliwia Sobczak
Wydawnictwo Grupa Wydawnicza Foksal
Liczba stron 383

Avatar

Jestem kobietą, matką dwóch nastolatek i opiekunką cudownego labradora zabranego ze schroniska. Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 400 książek. Zawodowo jestem mgr.ekonomii, który po 18 latach pracy w korporacji – banki zupełnie się przekwalifikował. Od 6 lat prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Dodaj komentarz