debiut literacki,  recenzja książki

„KOLUMB A.D. 2100” MARIUSZ KANIEWSKI

Powieść z gatunku : polski kryminał, sensacja, thriller. Jest to literacki debiut autora – uważam,że bardzo udany.
Ciekawy pomysł, prosty styl i język, oraz to coś co wciąga od pierwszych linijek i nie pozwala odłożyć książki, dopóki nie przeczytasz jej do końca.
Tak, przedstawiony świat mnie wciągnął w swe macki i nie chciał wypuścić. Zakończenie zupełnie nie przewidywalne, bardzo zaskakuje.
Książkę czyta się dobrze, lekko i z zapartym tchem. Pomimo ponad 560 stron nie zdołałam jej odłożyć i przeczytałam na raz.
Podobało mi się dwóch narratorów, których opowieści splatały się tworząc bardzo emocjonującą całość.
Mamy rok 2100 i Los Angeles. Technika zdominowała nasze życie i nasz świat. Wszędzie drony, które śledzą każdy nasz ruch.
Na całym świecie ludzie potracili pracę , ponieważ zostali zastąpieni przez maszyny, sztuczną inteligencję. Nastąpiło rozwarstwienie społeczeństwa.
Nasz główny bohater to Jonathan, młody i bogaty mężczyzna. Ukończył dobre szkoły i miał być dumą matki. Czy się udało?
Woli jak się do niego zwraca Jon. Tak więc, Jon jest prezesem największej firmy technologicznej w Kalifornii. Największego holdingu na świecie.
Należy do wyższej kasty i korzysta z tego przywileju ile się da.
Ma dziewczynę Susan, z którą jest już trzy lata. Jednak to nie przeszkadza mu spotykać się na boku na seks z innymi kobietami. Jest uzależniony od seksu.
Susan zwana Sus jest zakochana w mężczyźnie, do tego jest młoda,inteligentna i szalenie seksowna.Pracuje z Jonem przy zarządzie, jest bardzo ambitna i zaangażowana w swoją pracę. Dziewczyna ukończyła informatykę kwantową i ekonomię ma Harvardzie.
Jon pewnego dnia dowiaduje się, że zarząd odwołał go ze stanowiska prezesa. Mężczyzna nie może w to uwierzyć i za wszelką cenę chce się dowiedzieć kto za tym stoi.
Niespodziewanie otrzymuje propozycję współpracy nie do odrzucenia. Czym będzie się teraz zajmował i dla kogo?
Odkrywa, że ktoś wykasował z w sieci dane znanego polskiego matematyka, który przewidział rzeczy, które aktualnie się dzieją.
Mamy tu dużo tajemnic, intryg, zagadek, nowoczesną technologię i romans.
Kto stworzył, po co i czym zajmuje się organizacja KOLUMB ?
Świetna powieść i jakże prawdziwa. Jest to niejako przestroga dla nas, co może się wydarzyć w niedalekiej przyszłości.
Dużo się tutaj dzieje, jakbyśmy cały czas byli w ruchu.
Zachęcam do przeczytania – to będzie dobry czas z dobrą książką 🙂
Tytuł „Kolumb A.D. 2100”
Autor Mariusz Kaniewski
Wydawnictwo WasPos
Liczba stron 563
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA WASPOS

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz