recenzja książki

„KONIEC WSZYSTKIEGO” KATIE MACK

SCENARIUSZ KOSMICZNEJ APOKALIPSY

Genialna książka popularnonaukowa.
Bardzo byłam ciekawa jej treści i już wiem, że absolutnie warto było ją przeczytać.

Autorka jest młodą kosmolog, która poznaje przeszłość i bada przyszłość. Proces ewolucji Wszechświata , jego skutki i przyczyny.
Świetnie opracowana i przemyślana w najmniejszych szczegółach lektura dotycząca jak sam tytuł wskazuje końca Świat.
Napisana bardzo rzeczowo i wprost. Język oraz styl jest czytelny i prosty w odbiorze, daje to możliwość poznania rzeczy naukowych ważnych i trudnych w sposób jasny.

Nic tutaj nie nudzi, wręcz odwrotnie intryguje i fascynuje. Poznamy kilka faktów z fizyk oraz astrologii.

Poruszane hipotezy wywołują zaskoczenie, ale i przerażenie.
Dzięki tej lekturze poznamy pięć teoretycznie możliwych scenariuszy końca Świata, a właściwie Wszechświata.
Książkę rozpoczyna Wstęp do kosmosu, który zawiera ważne i czasem nieznane informacje. Wiadomo, że nad końcem świata zastanawiano się już od dawna. Zarówno filozofowie jak i  poeci. Dzięki nauce wiemy jak się wszystko zakończy – ogień. Biorąc pod uwagę, jak wyglądał początek, koniec będzie powrotem w otchłań ognia.
Wiemy, że Wszechświat miał swój początek, Wiemy, ze wraz z Wielkim Wybuchem zmienił się ze stanu niewyobrażalnej gęstości w wszechobejmującej kosmicznej kuli ognia do gotującego się płynu materii i energii, kładąc podwaliny do wszystkiego od czarnych dziur po pewną skalista planetę krążąca wokół gwiazdy o nazwie Słońce w pobliżu krawędzi galaktyki spiralnej, na której narodziło się jedyne życie, jakie dotąd znamy.

Autorka stara się pokazać nam co się stanie z Wszechświatem na końcu historii. I co to dla nas oznacza już teraz ?

Przyznam, że czytałam z zapartym tchem. Ciemna materia, ciemna energia. Przytaczane hipotezy, scenariusze, badania wydają się być wiarygodne i bardzo realistyczne.

Całość podzielona jest na siedem rozdziałów : Od Wielkiego Wybuchu do teraz, Wielki Krach, Śmierć cieplna, Wielkie Rozdarcie, Rozpad próżni, Odbicie, Przyszłość i przeszłość oraz Epilog , Podziękowania i Indeks.

Wiemy, że wszystko umiera, nawet wszechświat. Ale czy będzie to powolne umieranie czy dramatyczny kataklizm ? Naukowcy nie wiedzą tego na pewno, jednak autorka na podstawie najnowszych badań przedstawia nam możliwe scenariusze. Jest pewność, że każdy z nas już dziś może wpłynąć, aby ten proces umierania i końca świata przedłużyć.

Zachęcam do tej lektury – dowiecie się wielu ciekawych i bardzo zaskakujących informacji.

 

Tytuł „Koniec wszystkiego”

Autor Katie Mack

Tłumaczenie Jacek Bieroń

Liczba stron 352

Wydawnictwo Zysk i S-ka

https://sklep.zysk.com.pl/koniec-wszystkiego.html
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA ZYSK I S-KA

 

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz