recenzja książki

„KRÓL ” CZĘŚĆ 1 GRAŻYNA ADAMCZYK

Świetna polska powieść z gatunku fantasy, science fiction.
Bardzo intrygująca, zaskakująca, wciągająca powieść.
Niebanalna fabuła, nieszablonowe i bardzo wyraźne postacie. Prosty język i ciekawy styl. Do tego to coś, co pochłania Cię przy pierwszych linijkach tekstu i wypuści dopiero po ostatniej kropce. Wszystko jest tutaj bardzo przemyślane i nic nie dzieje się przypadkiem. Rewelacyjne wprowadzenie w Prologu.
Bardzo wciągająca akcja i dużo dialogów.
Powieść czyta się niezwykle szybko.
Wszystko dzieje się po III wojnie światowej, największej i najstraszniejszej wojnie. Nikt jej nie wygrał. Pochłonęła za to wiele ofiar i przyniosłam śmierć i ogrom cierpienia. Nie był to jednak koniec ludzkiej niedoli. Zatraceni w nienawiści i egoizmie ludzie nie spostrzegli, że uśmiercali też  Ziemię, swoją planetę Matkę. W konsekwencji utracili ją na zawsze …
Ludzkość w obliczu wielkiej tragedii jest zdolna do niesamowicie twórczych czynów.
Odkryto korytarze czasowe i znaleziono nowe miejsca, aby zacząć życie na nowo. Ludzkość zamieszkała na wielu planetach.
Na planecie Ker-Ker żyje się najlepiej, a to dzięki panowaniu mądrych władców z królewskiego rodu Ildanahoe. Dla nich zawsze priorytetem było dobro poddanych. Niestety teraz nie jest dobrze. Od dziewiętnastu lat nie ma króla, ponieważ został podstępnie zamordowany wraz z rodziną.
Rządzi nią namiestnik, który nie liczy się z nikim. Dba tylko i wyłącznie o swoje interesy i swoje dobro.
Żądza tak go zaślepiła, że nie widzi jak żyją ludzie i jakie niebezpieczeństwa czyhają na Ker-Ker.
Po wielu latach od utraty władcy pojawiają się pogłoski, że w zamachu stanu zginął król i królowa, lecz ich syn, wówczas niemowlę nigdy nie został znaleziony.
Znajduje się jednak ktoś, kto postanawia odszukać ewentualnego następcę tronu, aby sprowadzić go do domu, do swoich. Jest On nadzieją na nowy ład i porządek na planecie.
Nasz główny bohater to Noah. Młody chłopak, który stracił rodziców i wychował się w sierocińcu na planecie Elenor.
Prowadzi bardzo skromne i uczciwe życie. Jest dobry i pomaga ludziom.
Jego życie diametralnie się zmienia, gdy dowiaduj się kim jest. A jest synem tragicznie zmarłych rodziców i następcą tronu.
Chłopak nie godzi się stanąć na czele władzy, jednak postanawia odwiedzić kraj swego ojca, swoich przodków.
Co z tego wyniknie i co odkryje Noah dowiecie się czytając.

Nikt nie wie, że Noah, a właściwie Honoriusz ma niesamowita zdolność i nikt nie jest w stanie go oszukać.

Jest też druga główna postać John Rankor, al o Nim przeczytacie już sami.

Zapraszam Was w magiczny świat pełen intryg, kłamstw, walki o władzę. Mamy tutaj bitwy powietrzne i naukę pływania w basenie.
Jest też miejsce na miłość, przyjaźń. To co mi się bardzo spodobało to Król, który wierzy w Boga, przestrzega przykazań i nie jest mu obojętny los drugiego człowieka. Jest pełen dobra i poświęcenia dla innych.
To taka bajka science fiction, gdzie widzimy walkę dobra ze złem, moce nadprzyrodzone i ON – Król, który jest nadzieją na spokój w kraju i dobrobyt.
Świetna, polska powieść fantasy. POLECAM 🙂
Wyczekuję już części 2.
Tytuł „Król” część 1
Autor Grażyna Adamczyk
Wydawnictwo Novae Res
Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA NOVAE RES

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz