recenzja książki

„KRÓLESWTO KŁAMSTW” KATE FAZZINI

Podróż w głąb świata cyberprzestępców.

Autorka jest amerykańską reporterką i specjalistką od cyberbezpieczeństwa.

Pracowała w międzynarodowych korporacjach jako ekspertka do spraw cyberbezpieczeństwa i jako dziennikarka „The Wall Street Journal”,a potem dla stacji CNBS. Poznała mnóstwo fascynujących ludzi i właśnie o nich zdecydowała opowiedzieć.

W książce tej dzieli się z nami prawdziwymi historiami z życia hakerów, którzy są normalnymi ojcami, żonami, synami, córkami.
Poznamy kilkoro z nich, dowiemy się kim są, jacy są i jak działają. Społeczeństwo hakerów jest specyficzne, ale nie jest takim jakim się go ukazuje.Obalone zostanie kilka mitów dotyczących hakerów.Dowiemy się również, jak zaczęła się praca autorki w sektorze cyberbezpieczeństwa i jak bardzo była przez wszystkich oszukiwana.
Bardzo ciekawy temat i idealnie na czasie. Niezwykle mnie ten temat intryguje i wciąż zaskakuje.
Świetnie napisane – rzetelnie, fachowo i wprost.
Prosty i czytelny język oraz styl bardzo łatwo wciąga i trzyma w napięciu od początku do samego końca.

Książkę tę przeczytałam w jeden wieczór 🙂

Jestem pewna, że większość z nas nie zdaje sobie sprawy jak wielkie zagrożenie niesie z sobą technika, internet.

Jak bardzo jesteśmy inwigilowani i obserwowani. To nie jest paranoja, to jest niestety rzeczywistość.

W świecie, gdzie internet jest wszechobecny bardzo trudno pozostać anonimowym, jednak są ludzie, którzy doskonale wiedzą jak się maskować.

Tak, to halerzy, którzy włamują się do bardzo strzeżonych baz danych i robią co chcą.

To internetowi geniusze znający się na swojej pracy – są perfekcyjni i niewidoczni. Gdy ma się ich po swojej stronie można spać spokojnie, bo to on właśnie czuwają nad bezpieczeństwem danych. Jeśli jednak spotka się ich po drugiej stronie, stają się naszymi największymi wrogami i osobami, do których należy koniecznie dotrzeć.

Autorka niezwykle realistycznie ukazuje nam ciemną stronę internetu i cyberataki. Dowiemy się o kradzieżach danych, szantażach, wyłudzeniach. Taki jest nasz świat – musimy być tego świadomi.

Książkę tę powinien przeczytać każdy, łącznie z nastolatkami, którzy nie mają pojęcia, że wszystko co piszą i wysyłają na portale społecznościowe zostaje już tam na zawsze.

Może dzięki tej pozycji mniej osób będzie wrzucać zdjęcia z narodzin córki, śmierci ojca, kolejnej rocznicy, kupna nowego auta, zmiany pracy czy tego co dziś zjadło czy wypiło.

Może wreszcie się opamiętają i pozostawią dla siebie tak niewiele prywatności, którą jeszcze mają.

 

Tytuł „Królestwo kłamstw”

Autor Kate Fazzini

Tłumaczenie Dorota Malina
Liczba stron 256
Wydawnictwo Literackie

https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/5248/Krolestwo-klamstw—Kate-Fazzini

Egzemplarz recenzencki od WYDAWNICTWA LITERACKIEGO

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz