recenzja książki

„KRYSZTAŁOWE DZIECI” LAURA CHUDZYŃSKA

Autorka w swej książce porusza jakże ważny i trudny temat DOPALACZY.

Nie jest to temat tabu w Polsce, jednak nie ma żadnych konkretnych informacji o skutkach ich brania w mediach.Właściwie mało o nich wiemy i uważam,że nie do końca mamy pełną świadomość jak bardzo łatwo się od nich uzależnić i jak ciężko z nimi zerwać.

Poznajemy historie ludzi młodych, którzy właśnie dorastają. To co ich czeka nie zawsze jest lekkie, łatwe i przyjemne.
A to co na początku może się wydawać fajne i super, później nie zawsze się tym okazuje.
Opowiadają nam o swoim życiu, myślach, emocjach.
Narracja w pierwszej osobie powoduje, że niesamowicie łatwo można wskoczyć w tę książkę, aby poczuć i zobaczyć to co nasi bohaterowie.
Czytało mi się to ciężko ze względu na temat, ale warto było absolutnie.

W książce tej poznajemy wstrząsające historie, które nie pozostawiają nas obojętnymi.
W dzisiejszych czasach młodzi ludzie często są zagubieni i czują się niekochani przez rodziców, bo ci po prostu nie mają dla nich czasu. To bardzo okrutna prawda, ale PRAWDA.
W dobie pieniądza, gdy prawie wszystko można kupić wolny czas stał się deficytem a pieniądz otwiera nieograniczone możliwości również młodym.
Praca i coraz większy apetyt na dobra materialne skutkuje samotnością ludzi młodych i sądzę, że często również dorosłych, którzy popadają np. w alkoholizm czy pracoholizm.Młodzi nie zawsze czują się akceptowani w swoim środowisku. Zawsze tak było i pewnie tak już będzie. Zawsze będą też bogatsi, silniejsi, mądrzejsi, ładniejsi.

Dopalacze to łatwy sposób na ucieczkę od rzeczywistości – przynajmniej na początku.Niestety są łatwo dostępne i modne wśród młodzieży. Nie ma już chyba imprezy bez tych używek. Tylko MY – odpowiedzialni Rodzice możemy wytłumaczyć swojemu dziecku jak wielkie sieją one spustoszenie w organizmie, jak łatwo jest się od nich uzależnić i jak ciężko później z tego wyjść.
Wydawać by się mogło, że nie są tak bardzo szkodliwe, bo to przecież nie narkotyki jednak … nic bardziej błędnego. Autodestrukcja , linia pochyła, zjazd.

To bardzo smutna i szczera książka o dorastaniu, miłości i śmierci.

Wyraźnie zostały ukazane trudne relacje rodzinne, przemoc, uzależnienia i seks dla zabawy.

Książka obowiązkowa dla każdego rodzica nastolatka, nastolatki.

Czy wiesz czym jest mefedron ? Przeczytaj tę książkę !

Ważne cytaty :
” Nie musisz po tym jeść i spać, nie czujesz zmęczenia, a jedynie euforię, pobudzenie, błogostan”
Stan idealny?Może – gdyby nie fakt, że nie możesz też powstrzymać się przed sięgnięciem po kolejną dawkę”.

Tytuł „Kryształowe dzieci”
Autor Laura Chudzyńska

Liczba stron 293

Wydawnictwo Novae Res

Tej książki jeszcze nie kupicie, lecz warto śledzić stronę WYDAWNICTWA , aby jej NIE PRZEGAPIĆ.
https://novaeres.pl/katalog/zapowiedzi

 

 

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz