Kto się śmieje ostatni - recenzja książki
recenzja książki

„KTO SIĘ ŚMIEJE OSTATNI” Amy GENTRY

To nieprzewidywalny thriller psychologiczny. Na początku trochę nudny, ale szybko się rozkręca.
Ciekawy styl, specyficzny klimat i powolna akcja.
Główna bohaterka Diana Diaz jest początkującą komiczką, stand-upperką, kabareciarą, czyli zajmuje się rozśmieszaniem ludzi na scenie. Czy to łatwe zadanie? Absolutnie nie. Szczególnie w świecie i branży rozrywkowej zdominowanej przez mężczyzn. Chciałam aby się jej udało, kibicowałam jej aby spełniło się jej marzenie, i aby zarabiała pieniądze robiąc to co lubi.

Obserwujemy jej zmagania i to jak bardzo się stara zaistnieć na scenie.
Podczas jednego z występów poznaje Amandę kobietę, która chętnie i bezinteresownie jej pomaga. Kim jest tajemnicza kobieta? Czy faktycznie nie będzie oczekiwała nic w zamian? Obie kobiety się lepiej poznają i zaprzyjaźniają. Niestety zaczyna się robić dziwnie gdy Diana czuje się obserwowana i szpiegowana na każdym kroku. Amanda osacza nowo poznaną kobietę, zmienia się w stalkerkę i psychopatkę.
Właściwie namawia ją do zemsty na osobach, które ją kiedyś skrzywdziły. Czy faktycznie o to chodziło od samego początku?
Przyznam, że dałam się zwieść i gdy wydawało mi się, że znam zakończenie to okazało się, że nie wszyscy są tymi za których się podają.

Kto się śmieje ostatni - recenzja książkiMamy tu molestowanie, gwałt, przemoc, brak równouprawnienia kobiet i mężczyzn, zemstę po latach.
Warto przeczytać tę powieść.

Tytuł „KTO SIĘ ŚMIEJE OSTATNI”
Autorka Amy Gentry
Tłumaczenie Magdalena Rychlik
Liczba stron 392
https://www.proszynski.pl/Kto_sie_smieje_ostatni-p-35831-.html
Egzemplarz recenzencki od https://www.proszynski.pl/

Kocham książki i czytam je od kiedy pamiętam. Uwielbiam ich zapach, szelest papieru i to co w nich – niesamowite historie, wciągające klimaty i zaskakujące zakończenia. Rocznie czytam około 250 książek. Zapraszam na mój profil na Instagramie - są tam nie tylko zapowiedzi i recenzje, ale częste konkursy z książkami do wygrania: instagram.com/mad.skalska/ Zawodowo jestem mgr. ekonomii, po ponad 20 latach pracy w korporacji zupełnie się przekwalifikował. Prowadzę Agencję Reklamową DMUCHAWCE.

Zostaw komentarz